Škoda Fabia: Uruchamianie i wyłączanie silnika przez naciśnięcie przycisku

Škoda Fabia –> Jazda –> Ruszanie i jazda –> Uruchamianie i wyłączanie silnika przez naciśnięcie przycisku

Rys. 121 Przycisk rozruchu silnika (  )
Rys. 121 Przycisk rozruchu silnika ( 
)


Zapłon i silnik można uruchomić / wyłączyć za pomocą przycisku rozruchu " rys. 121.

Do odblokowania kierownicy, włączenia zapłonu i uruchomienia silnika oraz do jazdy potrzebny jest kluczyk, który musi się znajdować w samochodzie.

UWAGA

  • Opuszczając pojazd, nigdy nie zostawiać w nim kluczyka. Osoby nieupoważnione, np. dzieci, mogłyby zaryglować samochód, włączyć zapłon lub uruchomić silnik - ryzyko obrażeń, wypadku i uszkodzenia pojazdu!
  • Nigdy nie pozostawiać bez nadzoru pojazdu z włączonym silnikiem - ryzyko wypadku, kradzieży itp.
  • Nigdy nie wyłączać silnika, zanim samochód się nie zatrzyma - ryzyko wypadku!

Nigdy nie pozostawiać włączonego silnika w zamkniętych pomieszczeniach (np. w garażu) - ryzyko zatrucia i zagrożenie życia!

OSTROŻNIE

  • System rozpozna zgodny kluczyk nawet wtedy, gdy został przez nieuwagę pozostawiony w samochodzie - ryzyko utraty lub uszkodzenia kluczyka.
  • Silnik uruchamiać tylko wówczas, gdy silnik nie pracuje, a pojazd stoi - ryzyko uszkodzenia rozrusznika i silnika!
  • Nie uruchamiać silnika przez holowanie pojazdu - ryzyko uszkodzenia silnika i katalizatora! Do pomocy w uruchomieniu silnika można użyć akumulatora innego samochodu " strona 179.

Informacja

  • Nie rozgrzewać silnika na postoju. Jeżeli to możliwe, należy ruszyć natychmiast po uruchomieniu silnika. W ten sposób silnik szybciej osiągnie normalną temperaturę pracy.
  • System jest wyposażony w zabezpieczenie przed przypadkowym wyłączeniem silnika podczas jazdy, tzn. że silnik można wyłączyć tylko w trybie awaryjnym " strona 106.

Wyłączanie silnika

Zatrzymać samochód " strona 111, Parkowanie. Przekręcić kluczyk do pozycji 1 " rys. 120 na stronie 104. Silnik i zapłon zostaną wył ...

Zaryglowanie / odryglowanie zamka kierownicy

Zaryglowanie zamka kierownicy utrudnia ewentualną próbę kradzieży samochodu. Zaryglowanie Wyłączyć silnik. Otworzyć drzwi kierowcy. ...

Categorie