Suzuki Baleno: Obniżanie zużycia paliwa

Suzuki Baleno –> Użytkowanie pojazdu –> Obniżanie zużycia paliwa

Poniższe wskazówki-są pomocne dla zmniejszenia zużycia paliwa.

Unikaj niepotrzebnej pracy na biegu jałowym:

Jeżeli musisz czekać na postoju dłużej niż minutę, wyłącz silnik i uruchom go później ponownie. Podczas podgrzewania zimnego silnika pozwól mu pracować na biegu jałowym do chwili, gdy wskazówka temperatury silnika osiągnie położenie "C". Wówczas silnik będzie wystarczająco rozgrzany aby jechać.

Unikaj szybkiego ruszania z miejsca: Szybkie ruszanie spod świateł lub znaku .Stop" niepotrzebnie zużywa paliwo i skraca żywot silnika. Ruszaj powoli.

Unikaj niepotrzebnego zatrzymywania się: Unikaj zbędnego zwalniania i zatrzymywania się. Staraj się, kiedy tylko jest to możliwe, utrzymać stałą nie za wysoką prędkość.

Zwalnianie i późniejsze rozpędzanie zużywa dodatkowe ilości paliwa.

Utrzymuj stałą prędkość jazdy: Utrzymuj stałą prędkość jazdy w takim stopniu, na jaki pozwalają warunki drogowe.

Obniżanie zużycia paliwa


Utrzymuj filtr powietrza w czystości: Zanieczyszczony filtr powietrza powoduje, że układ paliwowy dostarcza zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza. Wynikiem tego jest marnowanie paliwa wskutek niezupełnego spalania.

Ograniczaj masę pojazdu: Im większe obciążenie, tym wyższe zużycie paliwa. Wyjmij wszelkie niepotrzebne ładunki i przewożone przedmioty.  Utrzymuj prawidłowe ciśnienie w oponach: Ze względu na zwiększone opory toczenia zbyt niskie ciśnienie w oponach może powodować zwiększone zużycie paliwa.

Utrzymuj ciśnienie zgodnie z podanym na tabliczce na drzwiach lub słupku drzwiowym od strony kierowcy.

    Reaktor katalityczny (w niektórych modelach)

    Zadaniem reaktora katalitycznego zainstalowanego w tym samochodzie jest przekształcanie szkodliwych związków zawartych w spalinach w nieszkodliwą par&# ...

    Holowanie przyczepy

    Samochod SUZUKI został skonstruowany do przewożenia osób i normalnej ilości bagażu i nie do holowania przyczepy. Suzuki nie zaleca holowania przyczepy ...

    Categorie