Škoda Fabia: System czujników parkowania (ParkPilot)

Škoda Fabia –> Jazda –> Układy wspomagające –> System czujników parkowania (ParkPilot)

System czujników parkowania (dalej nazywany krótko systemem) za pomocą sygnałów dźwiękowych lub wskazań na wyświetlaczu urządzenia Infotainment wskazuje na przeszkody znajdujące się w pobliżu pojazdu.

UWAGA

  • Należy przestrzegać wskazówek ogólnych dotyczących używania układów wspomagających " strona 118, w części Wprowadzenie do tematu.
  • Poruszające się osoby bądź obiekty mogą nie zostać rozpoznane przez system.
  • Niektóre powierzchnie przedmiotów oraz ubrań mogą czasami nie odbijać sygnałów wysyłanych przez system. Dlatego takie przedmioty lub osoby mogą nie zostać rozpoznane przez czujniki systemu.
  • Zewnętrzne źródła dźwięku mogą zakłócać sygnały czujników systemu. W niekorzystnych warunkach może to doprowadzić do tego, że przedmioty lub osoby mogą nie zostać rozpoznane przez czujniki systemu
  • Przed rozpoczęciem manewrowania należy się upewnić, czy przed samochodem lub za nim nie ma jakiejś małej przeszkody, np. kamienia, cienkiego słupka, dyszla przyczepy itp. Czujniki systemu mogą nie wykryć takiej przeszkody.

OSTROŻNIE

  • Czujniki systemu " rys. 133 na stronie 120 należy utrzymywać w czystości, nie dopuszczać do ich zaśnieżenia lub oblodzenia i nie zakrywać żadnymi przedmiotami, w przeciwnym razie działanie systemu może być ograniczone.
  • W niekorzystnych warunkach atmosferycznych (ulewny deszcz, mgła, bardzo niska/wysoka temperatura itp.) działanie systemu może być ograniczone - "niewłaściwe rozpoznawanie przeszkód".
  • Dodatkowe akcesoria zamontowane na samochodzie takie jak bagażnik na rowery mogłyby zakłócać działanie systemu.

Hamulec multikolizyjny (MCB)

MCB przez automatyczną ingerencję pomaga zmniejszyć prędkość oraz utrzymać stabilizację pojazdu po zderzeniu. Dzięki temu redukuje ryz ...

Zasada działania

Rys. 133 Miejsce montażu czujników z lewej strony pojazdu: przód / tył Rys. 134 Obszary skanowania i zasięgu czujników Za pomoc ...

Categorie