Škoda Fabia: Zasada działania

Rys. 133 Miejsce montażu czujników z lewej strony pojazdu: przód / tył
Rys. 133 Miejsce montażu czujników z lewej strony pojazdu: przód / tył

Rys. 134 Obszary skanowania i zasięgu czujników

Rys. 134 Obszary skanowania i zasięgu czujników

Za pomocą fal ultradźwiękowych system oblicza odległość między zderzakiem a przeszkodą. W zależności od wyposażenia czujniki ultradźwiękowe umieszczone są w zderzaku tylnym lub również w przednim " rys. 133.

W zależności od wyposażenia istnieją następujące warianty systemu " rys. 134.

 • Wariant 1: ostrzega przed przeszkodami w obszarach C , D .
 • Wariant 2: ostrzega przed przeszkodami w obszarach A , B , C , D .

Przybliżony zasięg czujników (w cm)


Sygnały dźwiękowe

W miarę zmniejszania się odległości od przeszkody skraca się przerwa pomiędzy kolejnymi dźwiękami. Od odległości około 30 cm od przeszkody rozlega się dźwięk ciągły - zakres niebezpieczny. Od tej chwili nie należy kontynuować jazdy! Sygnały dźwiękowe można ustawić za pomocą urządzenia Infotainment " Instrukcja obsługi urządzenia Infotainment, rozdział CAR - ustawienia samochodu.

Jazda z przyczepą

Podczas jazdy z przyczepą albo innym urządzeniem podłączonym do gniazda przyczepy aktywne są tylko obszary A i B " rys. 134 systemu.

Informacja

Sygnał ostrzegawczy rozpoznania przeszkody z przodu jest fabrycznie ustawiony jako wyższy niż sygnał rozpoznawania przeszkody z tyłu.

  System czujników parkowania (ParkPilot)

  System czujników parkowania (dalej nazywany krótko systemem) za pomocą sygnałów dźwiękowych lub wskazań na wyświetlaczu urzą ...

  Wskazania na wyświetlaczu urządzenia Infotainment

  Rys. 135 Wyświetlacz Przyciski funkcyjne i ostrzeżenia " rys. 135 W zależności od typu urządzenia Infotainment: Wyłączanie wskazań ...

  Categorie