Škoda Fabia: Spryskiwacze

Rys. 167 Zbiornik płynu do spryskiwaczy
Rys. 167 Zbiornik płynu do spryskiwaczy

Zbiornik płynu do spryskiwaczy A znajduje się w komorze silnika " rys. 167.

Płyn do spryskiwaczy służy do czyszczenia szyb przedniej i tylnej oraz reflektorów.

Pojemność zbiornika wynosi ok. 3,5 litra, a w samochodach z układem czyszczenia reflektorów ok. 5,4 litra1).

Czysta woda nie wystarcza do skutecznego oczyszczenia szyb i reflektorów.

Zalecamy stosować czystą wodę z płynem do mycia szyb z oferty oryginalnych akcesoriów ŠKODA (zimą ze środkiem chroniącym przed zamarzaniem), który usunie zastały brud.

Nawet jeśli samochód jest wyposażony w podgrzewane dysze spryskiwaczy, zimą należy zawsze dodawać płynu, który ochroni układ przed zamarzaniem.

W razie braku zimowego płynu do spryskiwaczy ze środkiem przeciwmrozowym można również użyć spirytusu. Udział spirytusu nie może być większy niż 15%. Mieszanka o takim stężeniu nie zamarza tylko do temperatury -5C.

OSTROŻNIE

 • W żadnym razie do spryskiwania szyb nie wolno używać koncentratu płynu chłodzącego ani innych dodatków.
 • Jeżeli samochód jest wyposażony w układ czyszczenia reflektorów, do płynu do spryskiwaczy wolno dolewać tylko środków czyszczących, które nie naruszają poliwęglanowej powłoki reflektorów.
 • Podczas dolewania płynu nie należy wyjmować sitka, które znajduje się w otworze wlewowym zbiornika, ponieważ mogłoby dojść do zanieczyszczenia płynu i w efekcie do niesprawności układu spryskiwaczy szyb.

  Przegląd komory silnika

  Rys. 166 Zasada działania: komora silnika Rozmieszczenie elementów w komorze silnika " rys. 166 Zbiornik płynu do spryskiwaczy Zbiornik wyrównawc ...

  Olej silnikowy

  Fabrycznie silnik jest napełniony olejem wysokiej jakości, którego można używać przez cały rok - wyłączając ekstremalne stref ...

  Categorie