Škoda Fabia: Olej silnikowy

Fabrycznie silnik jest napełniony olejem wysokiej jakości, którego można używać przez cały rok - wyłączając ekstremalne strefy klimatyczne.

Oleje silnikowe są stale ulepszane. Dlatego dane zawarte w niniejszej instrukcji obsługi są danymi na dzień zamknięcia redakcji.

Partnerzy serwisowi ŠKODA są na bieżąco informowani przez producenta o aktualnych zmianach. Dlatego zalecamy, by wymianę oleju zlecić partnerowi serwisowemu ŠKODA.

Niżej wymienione specyfikacje (normy VW) mogą być podane na pojemniku z olejem - osobno lub wraz z innymi specyfikacjami.

Olej silnikowy należy wymieniać w wyznaczonych okresach międzyobsługowych " strona 48.

UWAGA

Komora silnika samochodu jest obszarem niebezpiecznym. Podczas prac w komorze silnika koniecznie uwzględnić następujące ostrzeżenia " strona 155.

OSTROŻNIE

Do oleju silnikowego nie wolno dodawać żadnych dodatków - ryzyko poważnych uszkodzeń elementów silnika.

Informacja

  • Przed długą jazdą zalecamy Państwu zakupienie oleju silnikowego o specyfikacji odpowiedniej do samochodu i zabranie go ze sobą w podróż.
  • Zachęcamy do wyboru olejów z oferty oryginalnych akcesoriów ŠKODA.
  • Miejsce kontaktu skóry lub oczu z olejem należy niezwłocznie starannie umyć.

Spryskiwacze

Rys. 167 Zbiornik płynu do spryskiwaczy Zbiornik płynu do spryskiwaczy A znajduje się w komorze silnika " rys. 167. Płyn do spryskiwaczy służy ...

Specyfikacja

Pojazdy ze zmiennym okresem międzyobsługowym Pojazdy ze stałym okresem międzyobsługowym OSTROŻNIE W sytuacji awaryjnej można dolać innego ...

Categorie