Škoda Fabia: Obsługa okien

Škoda Fabia –> Obsługa –> Odryglowanie i otwieranie –> Obsługa okien

Okna można otwierać lub zamykać mechanicznie za pomocą korb umieszczonych na obudowie danych drzwi.

W zależności od wyposażenia istnieje możliwość elektrycznej obsługi szyb w drzwiach przednich lub wszystkich szyb z fotela kierowcy, a także za pomocą odpowiedniego przycisku w drzwiach po stronie pasażera i drzwiach tylnych.

UWAGA

Mimo to należy zachować ostrożność podczas zamykania okien - ryzyko obrażeń!

OSTROŻNIE

  • Jeśli dojdzie do oblodzenia szyb, najpierw należy usunąć warstwę lodu " strona 148, Szyby i lusterka zewnętrzne, a dopiero potem uruchomić podnośniki szyb. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia uszczelek i mechanizmu podnośników szyb.
  • Przy opuszczaniu zaryglowanego pojazdu należy pamiętać o tym, aby okna były zawsze zamknięte.

Informacja dotycząca środowiska

Przy dużych prędkościach należy zamknąć okna, aby uniknąć niepotrzebnie wysokiego zużycia paliwa.

Informacja

Do przewietrzania wnętrza samochodu podczas jazdy należy używać istniejącego układu ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. W czasie jazdy z opuszczonymi szybami do samochodu może dostawać się kurz i inne zanieczyszczenia, a przy większych prędkościach wpadające powietrze powoduje dodatkowy szum.

Ryglowanie pokrywy bagażnika z opóźnieniem

Jeżeli pokrywa bagażnika została odryglowana przy użyciu przycisku z symbolem   na kluczyku, to po jej zamknięciu zostanie ponownie automatycznie z ...

Mechaniczne podnośniki szyb

Rys. 44 Obsługa okien: z lewej strony / z prawej strony Za pomocą korby w odpowiednich drzwiach można mechanicznie otworzyć tylko jedno okno. Otwieranie ...

Categorie