Škoda Fabia: Wyłącznik przeciążeniowy

Škoda Fabia –> Obsługa –> Odryglowanie i otwieranie –> Obsługa okien –> Wyłącznik przeciążeniowy

W razie napotkania przeszkody zamykanie okna jest przerywane i następuje opuszczenie szyby o kilka centymetrów.

Jeśli przeszkoda uniemożliwia zamknięcie okna w ciągu kolejnych 10 sekund, zamykanie szyby zostanie ponownie przerwane, a szyba zostanie opuszczona o kilka centymetrów.

Jeżeli próba zamknięcia zostanie ponowiona w ciągu 10 sekund od drugiego opuszczenia szyby, mimo że przeszkoda nie została usunięta, proces zamykania szyby zostanie przerwany. W tym czasie nie ma możliwości automatycznego zamykania szyb. Wyłącznik przeciążeniowy wciąż jest aktywny.

Wyłącznik przeciążeniowy wyłączy się dopiero wtedy, gdy ponowna próba zamknięcia okna nastąpi w ciągu kolejnych 10 sekund - podnośnik działa wtedy z pełną siłą! Po upływie 10 sekund wyłącznik przeciążeniowy będzie znów aktywny.

UWAGA

 • Wariant 1 elektrycznych podnośników szyb " rys. 45 na stronie 59 nie posiada wyłącznika przeciążeniowego. Mimo to należy zachować ostrożność podczas zamykania okien - ryzyko obrażeń!
 • Okno pasażera w wariancie 2 elektrycznych podnośników szyb " rys. 45 na stronie 59 nie posiada wyłącznika przeciążeniowego. Mimo to należy zachować ostrożność podczas zamykania okna - niebezpieczeństwo obrażeń!

Usterki

Jeżeli akumulator samochodu został odłączony i ponownie podłączony, może się zdarzyć, że automatyczne elektryczne podnośniki szyb nie będą działały.

Funkcja ta musi zostać aktywowana.

Aktywacja funkcji

 • Włączyć zapłon.
 • Pociągnąć odpowiednią krawędź górną przycisku i zamknąć okno.
 • Zwolnić przycisk.
 • Odpowiedni przycisk ponownie ciągnąć do góry przez ok. 1 sekundę i przytrzymać.

  Otwieranie / zamykanie okien w drzwiach pasażera i tylnych drzwiach

  Rys. 46 Przycisk podnośnika szyby Przyciski poszczególnych szyb znajdują się odpowiednio w przednich drzwiach pasażera i drzwiach tylnych. Otwiera ...

  Światła i widoczność

  ...

  Categorie