Škoda Fabia: Boczne poduszki powietrzne

Rys. 10 Umieszczenie bocznej poduszki powietrznej w fotelu przednim / poduszka powietrzna wypełniona gazem
Rys. 10 Umieszczenie bocznej poduszki powietrznej w fotelu przednim / poduszka powietrzna wypełniona gazem

Boczne poduszki powietrzne zapewniają pasażerom dodatkową ochronę górnej części tułowia (klatki piersiowej, brzucha, miednicy) w czasie zderzenia bocznego o większej energii.

Boczne poduszki powietrzne są wbudowane w tapicerkę oparć foteli przednich " rys. 10 - A.

Podczas zanurzania się w całkowicie napełnioną poduszkę powietrzną " rys. 10 - B następuje wytłumienie ruchu w bok osoby jadącej samochodem i zmniejszenie ryzyka zranienia górnej części tułowia (klatki piersiowej, brzucha i miednicy) od strony drzwi.

UWAGA

Wskazówki dotyczące właściwej pozycji siedzącej

 • Głowa osoby jadącej nigdy nie powinna się znajdować w zasięgu działania bocznej poduszki powietrznej. W przeciwnym razie podczas wypadku mogłoby dojść do ciężkich obrażeń. Dotyczy to zwłaszcza dzieci przewożonych bez odpowiedniego fotelika dziecięcego " strona 23, Bezpieczeństwo dziecka a boczna poduszka powietrzna.
 • Między osobami jadącymi a poduszkami powietrznymi nie mogą znajdować się żadne inne osoby, zwierzęta czy przedmioty. Na drzwiach nie mogą być założone żadne akcesoria, takie jak np. uchwyty na napoje.
 • Jeśli w czasie jazdy dzieci siedzą w niewłaściwej pozycji, w razie wypadku są narażone na zwiększone ryzyko obrażeń. Może to skutkować ciężkimi obrażeniami ciała " strona 21, Fotelik dziecięcy.
 • W zasięgu działania bocznej poduszki powietrznej nie wolno kłaść żadnych przedmiotów - ryzyko obrażeń!
 • System poduszek powietrznych działa, wykorzystując sygnały czujników ciśnienia umieszczonych w drzwiach przednich. Z tego powodu zarówno w drzwiach, jak i w obudowie drzwi, nie wolno dokonywać żadnych zmian (np.

  montować dodatkowych głośników). Dalsze informacje " strona 144, Poduszki powietrzne.

 • Na oparcia foteli nie wolno wywierać dużej siły (np. uderzać, kopać itp.), gdyż może to spowodować uszkodzenie systemu poduszek powietrznych.

  Uszkodzona boczna poduszka powietrzna mogłaby nie zadziałać w czasie wypadku!

 • Na fotele kierowcy i pasażera nie wolno zakładać żadnych pokrowców, które nie mają wyraźnego dopuszczenia firmy ŠKODA. Ponieważ boczna poduszka powietrzna rozwija się z oparcia fotela, zastosowanie niedopuszczonych pokrowców mogłoby znacznie ograniczyć jej skuteczność.
 • Uszkodzenia oryginalnego obicia fotela w obszarze modułu bocznej poduszki powietrznej powinny zostać niezwłocznie usunięte przez specjalistyczną stację obsługi.
 • Moduły poduszek powietrznych w fotelach nie mogą mieć uszkodzeń, pęknięć ani głębokich rys. Nie wolno ich otwierać na siłę.

Informacja

W samochodach z bocznymi poduszkami powietrznymi na oparciach foteli przednich znajduje się metka z napisem


  Czołowe poduszki powietrzne

  Rys. 8 Miejsca montażu poduszek powietrznych / poduszki powietrzne wypełnione gazem Rys. 9 Właściwy odstęp od kierownicy Czołowe poduszki ...

  Kurtyny powietrzne

  Rys. 11 Miejsce zamontowania kurtyn powietrznych / kurtyna powietrzna wypełniana gazem Kurtyny powietrzne zapewniają dodatkową ochronę głowy i szyi ...

  Categorie