Škoda Fabia: Czołowe poduszki powietrzne

Rys. 8 Miejsca montażu poduszek powietrznych / poduszki powietrzne wypełnione gazem
Rys. 8 Miejsca montażu poduszek powietrznych / poduszki powietrzne wypełnione gazem

Rys. 9 Właściwy odstęp od kierownicy
Rys. 9 Właściwy odstęp od kierownicy

Czołowe poduszki powietrzne zapewniają dodatkową ochronę głowy i górnej części tułowia kierowcy i pasażera w czasie poważniejszego zderzenia czołowego.

Czołowa poduszka powietrzna kierowcy znajduje się w kierownicy, a czołowa poduszka powietrzna pasażera w desce rozdzielczej powyżej schowka podręcznego " rys. 8 - A.

Wyzwolenie poduszek powietrznych powoduje rozwinięcie ich przed kierowcą i pasażerem " rys. 8 - B. Zetknięcie się ciała kierowcy i pasażera z całkowicie napełnioną poduszką powietrzną powoduje łagodne wyhamowanie ich ruchu do przodu, co zmniejsza ryzyko urazu głowy i górnej części tułowia.

UWAGA

Wskazówki dotyczące właściwej pozycji siedzącej

 • Dla kierowcy i pasażera ważne jest, aby zachowywać odstęp co najmniej 25 cm od kierownicy lub od deski rozdzielczej A " rys. 9. Jeżeli ten minimalny odstęp nie zostanie zachowany, poduszki powietrzne nie spełnią swojej funkcji ochronnej - zagrożenie życia! Ponadto fotele i zagłówki muszą być zawsze ustawione odpowiednio do wzrostu siedzącej osoby.
 • Podczas napełniania poduszek powietrznych działają duże siły i w przypadku niewłaściwej pozycji siedzącej lub złego ustawienia fotela może dojść do obrażeń ciała
 • Między osobami jadącymi z przodu a poduszkami powietrznymi nie mogą znajdować się żadne inne osoby, zwierzęta czy przedmioty.

Czołowa poduszka powietrzna a przewożenie dzieci

 • W żadnym razie nie przewozić dzieci na przednim fotelu bez zabezpieczenia.

  Gdyby wskutek wypadku nastąpiło wyzwolenie poduszki powietrznej, dziecko mogłoby doznać poważnych, a nawet śmiertelnych obrażeń!

 • Jeżeli na fotelu pasażera ma być zamontowany fotelik dziecięcy, w którym dziecko przewożone jest tyłem do kierunku jazdy, należy koniecznie wyłączyć czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera " strona 19, Wyłączanie poduszek powietrznych. Jeśli się tego nie uczyni, wyzwolenie czołowej poduszki powietrznej pasażera może spowodować u dziecka poważne, a nawet śmiertelne obrażenia.

Wskazówki ogólne

 • Kierownicy i osłony poduszki powietrznej w desce rozdzielczej po stronie pasażera nie wolno oklejać, osłaniać ani w inny sposób modyfikować. Części te można czyścić tylko suchą ściereczką lub ściereczką lekko zwilżoną wodą. Na pokrywach poduszek powietrznych lub w ich bezpośredniej bliskości nie wolno montować żadnych przedmiotów (np. uchwytów na kubki, uchwytów do telefonu itp.).
 • Nigdy nie kłaść żadnych przedmiotów na powierzchni modułu poduszki powietrznej w desce rozdzielczej po stronie pasażera.

Informacja

 • W samochodach z czołową poduszką powietrzną kierowcy na kierownicy znajduje się napis

 • W samochodach z czołow ą poduszką powietrzną pasażera na desce rozdzielczej znajduje się napis

  Przegląd poduszek powietrznych

  ...

  Boczne poduszki powietrzne

  Rys. 10 Umieszczenie bocznej poduszki powietrznej w fotelu przednim / poduszka powietrzna wypełniona gazem Boczne poduszki powietrzne zapewniają pasażerom dod ...

  Categorie