Opel Corsa: Elektroniczne programy jazdy

Opel Corsa –> Prowadzenie i użytkowanie –> Automatyczna skrzynia biegów –> Elektroniczne programy jazdy

 • Po uruchomieniu zimnego silnika program regulacji temperatury roboczej powoduje opóźnioną zmianę biegów (zmiana następuje przy wyższej prędkości obrotowej silnika),dzięki czemu katalizator szybciej nagrzewa się do optymalnej temperatury.
 • Funkcja automatycznego wybierania położenia neutralnego samoczynnie uaktywnia tryb pracy silnika na biegu jałowym w sytuacji, gdy samochód zatrzyma się i nadal będzie wybrany jeden z biegów do jazdy w przód oraz naciśnięty będzie pedał hamulca.
 • Specjalne programy automatycznie adaptują parametry zmiany biegów podczas podjeżdżania pod lub zjeżdżania z wzniesień.
 • Podczas ruszania na ośnieżonej, oblodzonej lub innego rodzaju śliskiej nawierzchni układ elektronicznego sterowania skrzynią biegów automatycznie wybiera wyższy bieg.

Wymuszona redukcja biegu

Wciśnięcie pedału przyspieszenia do oporu w trybie automatycznym spowoduje wybranie niższego biegu, o ile silnik będzie pracował z odpowiednią prędkością obrotową.

  Tryb manualny

  Przesunąć dźwignię zmiany biegów w położenie M. Nacisnąć +  na dźwigni zmiany biegów, aby zmienić bieg ...

  Usterka

  W razie wystąpienia usterki zaświeci się lampka kontrolna . Dodatkowo na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy pojawia się komunikat. Komunikaty pokaz ...

  Categorie