Mercedes-Benz Klasa B: Wskazówki ogólne

Ze statystyk wypadków wynika, że dzieci przewożone na fotelach tylnych są bezpieczniejsze niż na fotelach przednich. Dlatego koniecznie zalecamy montaż fotelika dziecięcego na tylnym fotelu.

Pojazdy z funkcją automatycznego rozpoznawania fotelika dziecięcego na fotelu pasażera: jeśli ewentualnie dziecko musi zostać zabezpieczone w foteliku dziecięcym na fotelu pasażera, należy zawsze przestrzegać również wskazówek dotyczących "funkcji automatycznego rozpoznawania fotelika dziecięcego na fotelu pasażera".

W ten sposób można uniknąć ryzyk, które mogą się pojawić w wyniku

 • fotelika dziecięcego nierozpoznanego przez system czujników funkcji automatycznego rozpoznawania fotelika dziecięcego
 • przypadkowego wyłączenia poduszki powietrznej pasażera
 • nieprawidłowego montażu fotelika dziecięcego, np. zbyt blisko tablicy rozdzielczej.

Wskazówki ogólne


Należy zwrócić uwagę na wskazówkę ostrzegawczą na osłonie przeciwsłonecznej po stronie pasażera, patrz ilustracja.

OSTRZEŻENIE

Jeśli na fotelu pasażera zabezpieczone jest dziecko w foteliku dziecięcym skierowanym i lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG ON świeci się, w razie wypadku może dojść do aktywacji poduszki powietrznej pasażera. Dziecko może zostać uderzone poduszką powietrzną. Istnieje zwiększone ryzyko obrażeń lub nawet zagrożenie życia!

W takim przypadku należy upewnić się, że poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona. Lampka kontrolna PASSENGER AIRBAG OFF musi się świecić.

NIGDY nie należy używać fotelika dziecięcego skierowanego tyłem do kierunku jazdy na fotelu z AKTYWNĄ PRZEDNIĄ PODUSZKĄ POWIETRZNĄ; może to prowadzić do ŚMIERCI LUB CIĘŻKICH OBRAŻEŃ dzieci.

  Fotelik dziecięcy na fotelu pasażera z przodu

  ...

  Pojazdy bez funkcji automatycznego rozpoznawania fotelika dziecięcego na fotelu pasażera

  Jeśli pojazd nie jest wyposażony w funkcję automatycznego rozpoznawania fotelika dziecięcego na fotelu pasażera, w pojeździe umieszczona jest sp ...

  Categorie