Suzuki Baleno: Klucze

Klucze


Pojazd jest wyposażony w parę identycznych kluczy. Zapasowy klucz należy przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Wszystkie zamki w samochodzie otwierane są tym samym kluczem.

Numer identyfikacyjny klucza wybity jest na metalowej płytce przypiętej do kluczy lub na kluczach. W przypadku płytki, należy ją przechowywać w bezpiecznym miejscu. W razie zagubienia kluczy, numer identyfikacyjny będzie potrzebny do wykonania duplikatów.

Na wypadek zagubienia płytki prosimy o wpisanie numeru klucza w poniższej ramce.

Immobiliser (w niektórych modelach)

Układ ten, poprzez elektroniczną blokadę rozruchu silnika, uniemożliwia kradzież samochodu.

Silnik może zostać uruchomiony wyłącznie przy użyciu oryginalnego klucza do wyłącznika zapłonu z immobiliserem silnika, w którym jest zaprogramowany elektroniczny kod identyfikacyjny. Po przekręceniu wyłącznika zapłonu do położenia "ON", klucz wysyła kod identyfikacyjny. W przypadku konieczności wykonania dodatkowego klucza należy skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi SUZUKI. Odpowiednie kody identyfikacyjne zapasowych kluczy muszą zostać wprowadzone do pamięci modułu sterującego.

Klucze wykonane przez zwykłego rzemieślnika nie będą funkcjonowały.

Jeżeli po przekręceniu wyłącznika zapłonu do położenia "ON" zacznie błyskać lampka "CHECK ENGINE", może to oznaczać nieprawidłowość związaną z kluczem lub układem immobilisera. Należy zlecić autoryzowanej stacji obsługi SUZUKI sprawdzenie układu.

UWAGA:

Jeżeli dysponujesz innymi kodowanymi kluczami do wyłącznika zapłonu z immobiliserem, przeznaczonymi do innych samochodów, klucze te należy trzymać z dala od wyłącznika zapłonu samochodu SUZUKI, ponieważ mogą zakłócić funkcjonowanie układu blokady rozruchu silnika.

Sygnalizator kluczyka w stacyjce (w niektórych modelach)

Sygnalizator kluczyka w stacyjce (w niektórych modelach)


Gdy klucz jest w stacyjce (wyłączniku zapłonu) i zostaną otwarte drzwi kierowcy, przerywany sygnał brzęczyka przypomni o konieczności jego wyjęcia.

    Zalecenia dotyczące paliwa

    Jeżeli pojazd ten nie jest wyposażony w ogranicznik w rurze wlewowej paliwa, można używać benzyny etylizowanej lub bezołowiowej o badawczej lic ...

    Zamki drzwiowe

    ...

    Categorie