Suzuki Baleno: Świece zapłonowe

Suzuki Baleno –> Przeglądy i obsługa –> Świece zapłonowe

Świece zapłonowe


Świece zapłonowe należy okresowo sprawdzać, czy nie mają osadów węglowych. Jeśli na świecy osadzi się węgiel, silna iskra nie może powstać. Należy usunąć osad węglowy (tzw. nagar) drutem lub szpilką i wyregulować przerwę między elektrodami.

W modelach 1.8 I, w celu uzyskania dostępu do świec zapłonowych, należy: 1. zdjąć osłonę cewki zapłonowej, 2. naciskając do góry dźwignię zwalniającą, umieszczoną w spodniej części złącza, rozłączyć złącze elektryczne, 3. wykręcić śrubę i 4. wyjąć cewkę zapłonową.

Świece zapłonowe


 • Rozłączając przewody wysokiego napięcia, należy ciągnąć za osłony świec, a nie za przewody. Ciągnięcie za przewód może spowodować jego uszkodzenie.
 • Zakładając świece zapłonowe należy, dla ochrony gwintu, wkręcać je palca^ mi, po czym dociągać kluczem dynamometrycznym momentem 25 Nm (2.5 kGm). Kiedy świece są wyjęte, należy uważać, aby przez otwory świec do wnętrza silnika nie dostały się zanieczyszczenia.
 • Nie wolno stosować świec o niewłaściwym gwincie.

Świece zapłonowe


ZALECENIE

Wymieniając świece zapłonowe, należy używać marki i typu właściwych dla danego pojazdu. Właściwe świece podane są w rozdziale .DANE TECHNICZNE" na końcu książki. Użycie świec zapłonowych innych producentów należy skonsultować z autoryzowaną stacją obsługi SUZUKI.

K20PR-U/BKR6E:

0.7 + 0.8 mm

K20PR-U11/BKR6E-11:

1.0 * 1.1 mm


  Filtr powietrza

  Jeśli filtr powietrza jest zatkany pyłem, zwiększają się opory przepływu zasysanego powietrza, co powoduje spadek mocy silnika i zwiększen ...

  Hamulce

  ...

  Categorie