Škoda Fabia: Stosowanie fotelika dziecięcego na fotelu pasażera

Škoda Fabia –> Bezpieczeństwo –> Bezpieczne przewożenie dzieci –> Fotelik dziecięcy –> Stosowanie fotelika dziecięcego na fotelu pasażera

Nie dotyczy Tajwanu

Rys. 13 Naklejka na słupku B po stronie pasażera
Rys. 13 Naklejka na słupku B po stronie pasażera

Rys. 14 Osłona przeciwsłoneczna po stronie pasażera / naklejka
Rys. 14 Osłona przeciwsłoneczna po stronie pasażera / naklejka

Nigdy nie używać fotelika dziecięcego skierowanego tyłem do kierunku jazdy na siedzeniu chronionym przez umieszczoną przed nim aktywną poduszkę powietrzną. Dziecko mogłoby doznać poważnych, a nawet śmiertelnych obrażeń.

Jeżeli na fotelu pasażera ma być zamontowany fotelik dziecięcy, należy przestrzegać następujących zaleceń.

 • Jeżeli ma być używany fotelik dziecięcy, w którym dziecko przewożone jest tyłem do kierunku jazdy, należy koniecznie wyłączyć czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera
 • Oparcie fotela pasażera ustawić w miarę możliwości pionowo, w taki sposób, by oparcie fotelika dziecięcego było stabilnie ustawione względem oparcia fotela pasażera.
 • Fotel pasażera przesunąć w miarę możliwości do tyłu, tak aby wykluczyć kontakt między fotelem pasażera a umieszczonym za nim fotelikiem dziecięcym.
 • Fotel pasażera z regulacją wysokości ustawić na maksymalną wysokość.
 • Pas bezpieczeństwa pasażera ustawić na maksymalną wysokość.
 • Używając fotelika dziecięcego z prowadnicą u góry, należy ustawić wysokość pasa bezpieczeństwa pasażera tak, żeby pas "nie załamywał się" w prowadnicy.

  W razie wypadku istnieje niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń okolic szyi przewożonego dziecka spowodowanych przez pas bezpieczeństwa!

UWAGA

Przy włączonej czołowej poduszce powietrznej pasażera nigdy nie montować na fotelu pasażera fotelika dziecięcego, w którym dziecko przewożone jest tyłem do kierunku jazdy. Fotelik dziecięcy znajduje się w zasięgu rozwijania czołowej poduszki powietrznej pasażera. W razie wyzwolenia poduszka powietrzna mogłaby ciężko lub nawet śmiertelnie zranić dziecko.

Informuje o tym również naklejka, która znajduje się w jednym z następujących miejsc.

 • Na słupku B po stronie pasażera " rys. 13. Naklejka ta jest widoczna po otwarciu drzwi pasażera.
 • Na osłonie przeciwsłonecznej po stronie pasażera. W pojazdach przeznaczonych dla niektórych krajów naklejka znajduje się na osłonie przeciwsłonecznej po stronie pasażera " rys. 14.

Jeżeli nie jest już używany fotelik dziecięcy umieszczony na fotelu pasażera, w którym dziecko przewożone jest tyłem do kierunku jazdy, należy ponownie włączyć czołową poduszkę powietrzną pasażera.

  Fotelik dziecięcy

  Aby uniknąć ciężkich bądź śmiertelnych obrażeń, należy zawsze przewozić dzieci w fotelikach odpowiednich do ich wzrostu, mas ...

  Używanie fotelika dziecięcego na fotelu pasażera

  Obowiązuje w Tajwanie Rys. 15 Osłona przeciwsłoneczna po stronie pasażera / naklejka Nie przewozić niemowląt, małych ani starszych dzieci n ...

  Categorie