Škoda Fabia: Skóra naturalna

W zależności od intensywności eksploatacji samochodu, skóra wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji.

Kurz i zabrudzenia w porach i fałdach powodują przecieranie się powierzchni i prowadzą do przedwczesnej utraty elastyczności skóry. Dlatego należy czyścić je regularnie w krótkich odstępach czasu za pomocą ściereczki lub odkurzacza.

Zabrudzone powierzchnie skórzane czyścić bawełnianą lub wełnianą ściereczką, lekko nawilżoną wodą, a następnie przetrzeć suchą ściereczką " .

Miejsca z silniejszymi zabrudzeniami czyścić ściereczką nasączoną łagodnym roztworem mydlanym (2 łyżki mydła neutralnego na 1 litr wody).

Do usuwania plam stosować specjalistyczne środki czyszczące.

Regularnie czyścić skórę specjalistycznym środkiem pielęgnacyjnym, a po każdym czyszczeniu stosować krem konserwujący z filtrem przeciwsłonecznym i właściwościami impregnującymi.

OSTROŻNIE

 • Uważać przy tym, aby nie przemoczyć skóry podczas czyszczenia i aby woda nie wsiąkała w szwy! Skóra mogłaby zacząć się kruszyć lub popękać
 • Aby uniknąć blaknięcia skóry, nie zostawiać samochodu w pełnym słońcu przez dłuższy czas. Przykryć skórę na czas dłuższego postoju na dworze.
 • Używanie dodatkowego, mechanicznego zamka kierownicy może powodować uszkodzenia skórzanej powierzchni kierownicy.
 • Niektóre tkaniny, z których są wykonane ubrania, na przykład ciemny dżins, mogą farbować. Może to powodować uszkodzenia lub widoczne przebarwienia na obiciach, również podczas użytkowania zgodnego z przeznaczeniem. Dotyczy to przede wszystkim jasnych obić. Przyczyną nie są wady obicia, lecz farbowanie przez ubrania.
 • Ostre elementy odzieży, takie jak zamki błyskawiczne, nity, paski o ostrych krawędziach itp. mogą pozostawić na skórze trwałe rysy i otarcia lub powodować uszkodzenia. Takie uszkodzenia nie mogą być uznane za uzasadniony powód reklamacji.

Informacja

Podczas eksploatacji samochodu na skórzanych elementach obić mogą wystąpić nieznacznie widoczne zmiany (np. fałdy lub zagięcia) w wyniku używania obić.

  Pielęgnacja wnętrza

  Zalecamy, by stosować samochodowe środki konserwacyjne z oferty oryginalnych akcesoriów ŠKODA dostępne u autoryzowanych partnerów ŠKODA. Prz ...

  Sztuczna skóra, tkaniny i Alcantara

  Sztuczna skóra Sztuczną skórę czyścić wilgotną ściereczką. Jeżeli w ten sposób nie udało się doczyśc ...

  Categorie