Škoda Fabia: Pomiar zużycia paliwa i emisji CO2 zgodnie z przepisami ECE i dyrektywami UE

Škoda Fabia –> Dane techniczne –> Podstawowe dane pojazdu –> Pomiar zużycia paliwa i emisji CO2 zgodnie z przepisami ECE i dyrektywami UE

Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 nie były znane w dniu zamknięcia redakcji.

Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 można znaleźć na stronach internetowych ŠKODA, w dokumentach od dystrybutora lub w dokumentacji technicznej pojazdu.

Pomiar cyklu jazdy miejskiej zaczyna się od momentu rozruchu silnika na zimno.

Następnie jest symulowana jazda miejska.

Podczas cyklu jazdy pozamiejskiej odpowiednio do codziennej typowej jazdy samochód jest kilkakrotnie przyspieszany i wyhamowywany na wszystkich biegach.

Prędkość jazdy zmienia się w zakresie od 0 do 120 km/h.

Zużycie paliwa w cyklu mieszanym zostaje określone na podstawie obliczenia wartości ważonej z użyciem wartości odpowiadających 37% jazdy miejskiej i 63% jazdy pozamiejskiej.

Informacja

 • Wartości zużycia paliwa i emisji spalin podane na stronach internetowych ŠKODA, w dokumentach od dystrybutora lub w dokumentacji technicznej pojazdu zostały określone zgodnie z regułami i warunkami określonymi przez przepisy prawne lub techniczne dotyczące ustalania danych eksploatacyjnych i technicznych pojazdów.
 • W zależności od zawartości wyposażenia, stylu jazdy, sytuacji na drodze, warunków atmosferycznych i stanu technicznego samochodu, w czasie eksploatacji mogą pojawić się wartości zużycia paliwa odbiegające od danych podanych na stronach internetowych ŠKODA, w dokumentach od dystrybutora lub w dokumentacji technicznej pojazdu.

Wymiary

Rys. 219 Zasada działania: wymiary samochodu
Rys. 219 Zasada działania: wymiary samochodu

Wymiary samochodu przy masie własnej bez kierowcy (w mm)

Wymiary samochodu przy masie własnej bez kierowcy (w mm)


  Masa własna

  Ta wartość odpowiada możliwie najmniejszej masie własnej bez wyposażenia zwiększającego ciężar, np. klimatyzacji, koła zapasowego ...

  Kąt zejścia

  Rys. 220 Zasada działania: kąt zejścia Kąt " rys. 220 kąt zejścia z przodu kąt zejścia z tyłu Kąt zejścia Wart ...

  Categorie