Škoda Fabia: Automatyczna skrzynia biegów

Škoda Fabia –> Jazda –> Ruszanie i jazda –> Automatyczna skrzynia biegów

Automatyczna skrzynia biegów przeprowadza automatyczną zmianę biegów.

Tryby automatycznej skrzyni biegów ustawiane są przez kierowcę za pomocą dźwigni sterującej.

UWAGA

  • Nie dodawać gazu, jeżeli przed ruszeniem za pomocą dźwigni sterującej ustawiony został tryb jazdy do przodu - ryzyko wypadku!
  • Podczas jazdy nigdy nie ustawiać dźwigni sterującej w trybie R lub P - ryzyko wypadku!
  • Jeżeli pojazd ma stać w miejscu przy wybranym trybie D, S, R albo tiptronic i silniku pracującym na biegu jałowym, należy wcisnąć pedał hamulca. Również na biegu jałowym przenoszenie momentu obrotowego nie jest całkowicie przerwane - samochód toczy się.
  • Przed opuszczeniem pojazdu należy zawsze ustawiać dźwignię sterującą w trybie P. W przeciwnym razie pojazd może ruszyć - ryzyko wypadku.

OSTROŻNIE

  • Jeśli w czasie jazdy dźwignia sterująca zostanie ustawiona w trybie N, należy zdjąć nogę z pedału gazu i odczekać aż silnik zacznie pracować na biegu jałowym, zanim można będzie ponownie włączyć tryb jazdy do przodu.
  • Jeżeli temperatura zewnętrzna spadnie poniżej -10C, przed ruszeniem pojazdu należy ustawić dźwignię sterującą w trybie P.
  • Zatrzymując się na wzniesieniu, nigdy nie próbować zatrzymać samochodu w miejscu przez wciskanie pedału gazu - ryzyko uszkodzenia skrzyni biegów.

Informacja

Po wyłączeniu zapłonu kluczyk można wyciągnąć z zamka zapłonu tylko wtedy, gdy dźwignia sterująca znajduje się w trybie P.

Pedały

Nic nie może ograniczać ruchu pedałów ani dostępu do nich! W przestrzeni na stopy kierowcy może znajdować się wyłącznie wyciera ...

Tryby i obsługa dźwigni sterującej

Rys. 127 Dźwignia sterująca / wyświetlacz Przy włączonym zapłonie na wyświetlaczu wskazywany jest tryb przekładni oraz aktualnie w ...

Categorie