Škoda Fabia: Żarówki

Wymiana żarówek wymaga sprawności i pewnego doświadczenia. Dlatego w razie wątpliwości wymianę żarówki najlepiej jest zlecić specjalistycznej stacji obsługi lub w sytuacji awaryjnej skorzystać z innej fachowej pomocy.

 • Przed przystąpieniem do wymiany żarówki wyłączyć zapłon i wszystkie światła.
 • Uszkodzoną żarówkę wolno wymienić tylko na dokładnie taką samą. Typ żarówki jest podany na jej cokole lub na bańce.

Miejsce do przechowywania pudełka z zapasowymi żarówkami znajduje się w bagażniku w plastikowym pudełku w kole dojazdowym lub pod wykładziną podłogową.

Po wymianie żarówki świateł drogowych, mijania lub reflektorów przeciwmgłowych warto zlecić specjalistycznej stacji obsługi sprawdzenie ustawienia świateł.

W razie uszkodzenia diody LED udać się do specjalistycznej stacji obsługi.

UWAGA

 • Przed każdą pracą w komorze silnika przeczytać wskazówki ostrzegawcze i przestrzegać ich " strona 155.
 • Niewystarczające oświetlenie jezdni przed samochodem, problem z dostrzeżeniem samochodu przez innych uczestników ruchu albo brak możliwości jego dostrzeżenia mogą być przyczyną wypadku
 • W żarówkach H4, H7 i H8 panuje ciśnienie i podczas wymiany mogą one pęknąć - ryzyko obrażeń! Dlatego do wymiany żarówek należy używać rękawic i okularów ochronnych.

OSTROŻNIE

 • Bańki żarówki nie wolno dotykać gołymi palcami - nawet najmniejsze zabrudzenie zmniejsza trwałość żarówki. Należy posłużyć się czystą ściereczką, serwetką lub podobnym przedmiotem.
 • Kapturek ochronny żarówki musi być zawsze prawidłowo założony w reflektorze.

  W przeciwnym razie woda i brud mogą się dostać do reflektora - ryzyko uszkodzenia reflektora.

Informacja

 • W niniejszej instrukcji obsługi opisana jest tylko wymiana tych żarówek, których wymontowanie nie jest związane z poważniejszymi komplikacjami. Wymianę pozostałych żarówek należy zlecać specjalistycznej stacji obsługi.
 • W samochodzie należy przechowywać zestaw żarówek zapasowych. Żarówki zapasowe można zakupić w ramach oferty oryginalnych akcesoriów ŠKODA.

Bezpieczniki w komorze silnika

Rys. 201 Zdejmowanie pokrywy Wymiana bezpieczników Nacisnąć zaczep ryglowania pokrywy w kierunku strzałki 1 " rys. 201. Unieść pokryw ...

Rozmieszczenie żarówek w reflektorach przednich

Rys. 203 Zasada działania: reflektory halogenowe / soczewkowe (projekcyjne) Samochód jest wyposażony w przednie reflektory z żarówkami halogenowym ...

Categorie