Opel Corsa: Wymiana akumulatora pojazdu

Opel Corsa –> Pielęgnacja samochodu –> Czynności kontrolne –> Akumulator pojazdu –> Wymiana akumulatora pojazdu

Uwaga

Wszelkie odstępstwa od instrukcji podanych w tym punkcie mogą doprowadzić do tymczasowego wyłączenia systemu stop-start.

Podczas wymiany akumulatora pojazdu należy upewnić się, że w pobliżu bieguna dodatniego nowego akumulatora nie ma żadnych otwartych otworów wentylacyjnych.

Jeśli w tym miejscu znajduje się otwór wentylacyjny, wymagane jest jego zablokowanie zaślepką, podczas gdy otwór w pobliżu bieguna ujemnego musi pozostać otwarty.

Używać wyłącznie akumulatorów, które umożliwiają zamontowanie nad nimi skrzynki bezpieczników.

W pojazdach z akumulatorem AGM (z elektrolitem uwięzionym w macie szklanej) należy zadbać o to, aby w przypadku wymiany zamontować nowy akumulator typu AGM.

Wymiana akumulatora pojazdu


Akumulator typu AGM można zidentyfikować po umieszczonej na nim etykiecie. Zaleca się stosowanie oryginalnych akumulatorów firmy Opel.

Uwaga

Użycie akumulatora typu AGM innego niż oryginalny akumulator pojazdu firmy Opel może spowodować obniżenie osiągów.

Zaleca się, by wymianę akumulatora pojazdu zlecić warsztatowi.

System stop-start

  Akumulator pojazdu

  Zamontowany w samochodzie akumulator jest bezobsługowy, pod warunkiem że sposób użytkowania umożliwia odpowiednie ładowanie akumulatora. Jazda n ...

  Ładowanie akumulatora pojazdu

  Ostrzeżenie W pojazdach z systemem stopstart należy dopilnować, by podczas ładowania za pomocą ładowarki do akumulatorów napięcie ...

  Categorie