Opel Corsa: Obciążenie tylnej osi

Silniki benzynowe i wysokoprężne

Przy podłączonej przyczepie i pełnym obciążeniu samochodu dopuszczalne obciążenie tylnej osi (patrz tabliczka informacyjna i dokumenty samochodu) w wersji osobowej może zostać przekroczone o 70 kg w samochodzie 5‑drzwiowym lub 60 kg w samochodzie 3‑drzwiowym, a dopuszczalna masa całkowita samochodu o 55 kg.

Silnik B14XEL LPG

Przy podłączonej przyczepie i pełnym obciążeniu samochodu dopuszczalne obciążenie tylnej osi (patrz tabliczka informacyjna i dokumenty samochodu) w wersji osobowej może zostać przekroczone o 70 kg w samochodzie 5-drzwiowym lub 70 kg w samochodzie 3- drzwiowym, a dopuszczalna masa całkowita samochodu o 45 kg.

Furgon

Przy podłączonej przyczepie i pełnym obciążeniu samochodu dopuszczalne obciążenie tylnej osi (patrz tabliczka informacyjna i dokumenty samochodu) w wersji osobowej może zostać przekroczone o 60 kg, a dopuszczalna masa całkowita samochodu o 55 kg.

Opis ogólny

W przypadku przekroczenia dopuszczalnego obciążenia tylnej osi zastosowanie ma ograniczenie prędkości do 100 km/h. Jeśli w przypadku ciągnięcia przyczepy przepisy krajowe określają ograniczenie prędkości do niższej wartości, należy przestrzegać takiego ograniczenia.

    Pionowe obciążenie sprzęgu

    Pionowe obciążenie sprzęgu to obciążenie wywierane przez dyszel przyczepy na hak holowniczy. Można je zmienić przez odpowiednie przemieszczen ...

    Hak holowniczy

    Przestroga Podczas jazdy bez przyczepy hak holowniczy powinien być zdjęty. Przechowywanie haka holowniczego Hak holowniczy znajduje się w torbie we wnęce n ...

    Categorie