Opel Corsa: Inteligentny system wspomagania parkowania

Opel Corsa –> Prowadzenie i użytkowanie –> Systemy wspomagania kierowcy –> Układ ułatwiający parkowanie –> Inteligentny system wspomagania parkowania

Ostrzeżenie

Kierowca ponosi pełną odpowiedzialność za akceptację miejsca postojowego zaproponowanego przez system oraz za manewr parkowania.

Korzystając z inteligentnego systemu wspomagania parkowania, należy zawsze sprawdzić obszar wokół pojazdu we wszystkich kierunkach.

Inteligentny system wspomagania parkowania mierzy podczas przejazdu, czy miejsce postojowe ma odpowiednią wielkość, a następnie oblicza trajektorię i automatycznie wprowadza samochód na miejsce metodą parkowania równoległego lub prostopadłego.

Instrukcje pojawiają się zależnie od wersji na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy  103 lub na kolorowym wyświetlaczu informacyjnym   110 i towarzyszą im sygnały dźwiękowe.

Kierowca musi obsługiwać pedał przyspieszenia i hamulca oraz zmianę biegów, natomiast kierowanie odbywa się automatycznie.

Inteligentny system wspomagania parkowania


Inteligentny system wspomagania parkowania występuje zawsze w połączeniu z przednim-tylnym układem ułatwiającym parkowanie.

Oba układy wykorzystują te same czujniki w przednim i tylnym zderzaku.

Układ obejmuje sześć czujników ultradźwiękowych w tylnym zderzaku i sześć czujników ultradźwiękowych w przednim zderzaku.

Przycisk pilota parkowania  
i jego obsługa

Inteligentny system wspomagania parkowania i przedni-tylny układ ułatwiający parkowanie mają ten sam przycisk do włączania i wyłączania: Krótkie naciśnięcie powoduje
włączenie lub wyłączenie układu ułatwiającego parkowanie.

Długie naciśnięcie (przez około
jedną sekundę) na zmianę włącza i wyłącza inteligentny system wspomagania parkowania, patrz oddzielny opis poniżej.

Poniżej opisano, jak należy naciskać przycisk w celu obsługi obydwu
układów:

 • Jeśli włączony jest przedni-tylny układ ułatwiający parkowanie, krótkie naciśnięcie przycisku wyłącza ten układ.
 • Jeśli włączony jest przedni-tylny układ ułatwiający parkowanie, długie naciśnięcie przycisku włącza inteligentny system wspomagania parkowania.
 • Jeśli aktywny jest inteligentny system wspomagania parkowania i znajduje się on w trybie poszukiwania miejsca postojowego, krótkie naciśnięcie przycisku włącza przedni-tylny układ ułatwiający parkowanie.
 • Jeśli aktywny jest inteligentny system wspomagania parkowania i znajduje się on w trybie wprowadzania na miejsce postojowe, krótkie naciśnięcie przycisku wyłącza ten system.
 • Jeśli aktywny jest inteligentny system wspomagania parkowania, długie naciśnięcie przycisku wyłącza ten system oraz przedni-tylny układ ułatwiający parkowanie.
 • Jeśli włączony jest bieg do przodu lub dźwignia zmiany biegów znajduje się w położeniu neutralnym, krótkie naciśnięcie włącza lub wyłącza przedni układ ułatwiający parkowanie.
 • Jeśli włączony jest bieg wsteczny, krótkie naciśnięcie włącza lub wyłącza przedni i tylny układ ułatwiający parkowanie.

  Ostrzeganie o przeszkodach

  Układ ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych o potencjalnie niebezpiecznych przeszkodach za samochodem w odległości do ...

  Włączanie przedniego-tylnego układu ułatwiającego parkowanie

  Po włączeniu biegu wstecznego, przedni i tylny układ ułatwiający parkowanie jest gotowy do pracy. Gotowość układu do pracy jest sygn ...

  Categorie