Mercedes-Benz Klasa B: Prawidłowe użycie pasów bezpieczeństwa

Mercedes-Benz Klasa B –> Bezpieczeństwo –> Bezpieczeństwo pasażerów –> Pasy bezpieczeństwa –> Prawidłowe użycie pasów bezpieczeństwa

Prosimy przestrzegać ważnych wskazówek bezpieczeństwa dotyczących pasa bezpieczeństwa.

Wszyscy pasażerowie przed rozpoczęciem jazdy muszą mieć prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa. Również podczas jazdy należy kontrolować, czy wszyscy pasażerowie mają prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa.

Podczas zapinania pasów bezpieczeństwa należy koniecznie zwracać uwagę, aby

 • klamra pasa bezpieczeństwa była wetknięta do zaczepu przy właściwym fotelu.
 • pas bezpieczeństwa ściśle przylegał do ciała.

Należy unikać jeżdżenia w grubej odzieży wierzchniej.

 • pas nie był skręcony.

Tylko wtedy siły oddziaływające na powierzchnię pasa mogą zostać rozdzielone.

 • barkowa część pasa bezpieczeństwa przebiegała zawsze przez środek barku.

Barkowa część pasa bezpieczeństwa nie powinna dotykać szyi i nie może przebiegać pod ramieniem. Jeśli to możliwe dostosować wysokość pasa bezpieczeństwa do wzrostu.

 • biodrowy pas bezpieczeństwa przebiegał ściśle i nisko do bioder.

Biodrowy pas bezpieczeństwa musi przebiegać zawsze w pachwinie. Niedopuszczalny jest przebieg pasa przez brzuch lub podbrzusze. W szczególności kobiety w ciąży muszą zwracać na to uwagę. W razie potrzeby przesunąć biodrowy pas bezpieczeństwa do dołu, w stronę pachwiny i naprężyć za barkową część pasa.

 • pas bezpieczeństwa nie przebiegał przez ostre, spiczaste lub łamliwe przedmioty.

Jeśli takie przedmioty znajdują się na lub w odzieży (np. długopisy, klucze lub okulary) należy umieścić je w odpowiednim miejscu.

 • jednym pasem bezpieczeństwa zapięta była zawsze jedna osoba.

Nigdy nie należy przewozić niemowląt lub dzieci na kolanach pasażera. W razie wypadku mogłyby zostać przygniecione między pasażerem a pasem bezpieczeństwa.

 • nigdy pasem bezpieczeństwa nie były zapięte przedmioty w raz z osobą.

Pasy bezpieczeństwa są przewidziane wyłącznie do zabezpieczenia i przytrzymania ludzi. W zakresie zabezpieczenia przedmiotów, bagażu lub ładunku należy zawsze przestrzegać "Wskazówek dotyczących rozmieszczania bagażu".

  Ważne zasady bezpieczeństwa

  OSTRZEŻENIE Nieprawidłowo założony pas bezpieczeństwa nie spełnia przewidzanych funkcji ochronnych. Ponadto nieprawidłowo zało ...

  Zapinanie i regulacja pasa bezpieczeństwa

  Należy przestrzegać wskazówek bezpieczeństwa dotyczących pasa bezpieczeństwa oraz wskazówek na temat prawidłowego użycia pasa bez ...

  Categorie