Fiat Idea: Używanie skrzyni biegów

Fiat Idea –> Uruchomienie silnika i jazda –> Używanie skrzyni biegów

Aby włączyć bieg, wcisnąć do oporu pedał sprzęgła i przesunąć dźwignię zmiany biegów w jedną z wymaganych położeń (schemat włączenia biegu znajduje się na uchwycie dźwigni).

OSTRZEŻENIE Bieg wsteczny można włączyć tylko, gdy samochód stoi. Przy pracującym silniku, przed włączeniem wstecznego biegu zaczekać co najmniej 2 sekundy z wciśniętym do oporu pedałem sprzęgła, aby uniknąć uszkodzenia kół zębatych i zgrzytu.

Aby włączyć 6 bieg (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) działać na dźwignię wywierając nacisk w prawo, aby uniknąć przypadkowego włączenia 4 biegu. Działać analogicznie przy przejściu z 6 na 5 >bieg.

Aby włączyć bieg wsteczny R z położenia luzu przesunąć pierścień przesuwny A-rys. 2-3 pod uchwytem i równocześnie przesunąć dźwignię w prawo i do tyłu (tylko wersje benzynowe).

Dla wersji Multijet przesunąć po prostu dźwignię w prawo i do tyłu.

Używanie skrzyni biegów


UWAGA Aby poprawnie zmienić bieg, wcisnąć do oporu pedał sprzęgła. Tak więc na podłodze pod pedałami nie mogą znajdować się przeszkody: upewnić się, czy ewentualne dywaniki są dobrze rozciągnięte i nie przeszkadzają przy naciskaniu na pedały.

Używanie skrzyni biegów


Nie jechać z ręką opartą na dźwigni zmiany biegów, ponieważ nawet lekki nacisk przy długiej jeździe może spowodować zużycie wewnętrznych elementów skrzyni biegów.

    Na postoju

    Procedura jest następująca:  wyłączyć silnik i zaciągnąć hamulec ręczny;  na pochyłej drodze włączy ...

    Oszczêdnośæ paliwa

    Poniżej zostały podane różne pożyteczne rady, których przestrzeganie ograniczy zużycie paliwa i jednocześnie emisje zanieczyszczeń ...

    Categorie