Fiat Idea: £ańcuchy przeciwpoślizgowe

Fiat Idea –> Uruchomienie silnika i jazda –> £ańcuchy przeciwpoślizgowe

Stosowanie łańcuchów zależy od przepisów obowiązujących w danym kraju.

Łańcuchy powinny być zakładane tylko na opony kół przednich (koła napędowe). Zaleca się używać łańcuchy dostępne w Lineaccessori Fiat.

Sprawdzić napięcie łańcuchów po przejechaniu kilkudziesięciu metrów.

OSTRZEŻENIE Na zapasowym kole dojazdowym nie można montować łańcucha.

Jeżeli przebije się opona koła przedniego, zamontować dojazdowe koło zapasowe w miejsce koła tylnego, a tylne koło w miejsce uszkodzonego koła przedniego. W ten sposób, mając z przodu koła o normalnych wymiarach, można zamontować na nie łańcuchy.

OSTRZEŻENIE Na opony 205/50 R16 87V nie wolno montować łańcuchów.

Opony, na które można zakładać łańcuchy przeciwślizgowe i odpowiedni typ zastosowanego łańcucha dla każdej wersji podany jest w poniższej tabeli; przestrzegać skrupulatnie podanych zaleceń.

£ańcuchy przeciwpoślizgowe


Z zamontowanymi łańcuchami przeciwpoślizgowymi utrzymywać umiarkowaną prędkość, nie przekraczać 50 km/h. Unikać dziur w jezdni, nie najeżdżać na krawężniki lub chodniki i nie przejeżdżać zbyt długich odcinków dróg nie pokrytych śniegiem, aby nie uszkodzić samochodu i nawierzchni drogi.

    Opony zimowe

    Używać opon zimowych o tych samych wymiarach jak te z wyposażenia samochodu. ASO Fiat udzieli porad odnośnie wyboru opon najbardziej odpowiednich do uż ...

    Długi postój samochodu

    Jeżeli samochód musi stać dłużej niż miesiąc przestrzegać poniższych zaleceń:  umieścić samochód w po ...

    Categorie