Fiat Idea: Opony zimowe

Używać opon zimowych o tych samych wymiarach jak te z wyposażenia samochodu.

ASO Fiat udzieli porad odnośnie wyboru opon najbardziej odpowiednich do użycia w samochodzie.

Odnośnie typu opon zimowych, ciśnienia pompowania i odpowiednich charakterystyk, przestrzegać skrupulatnie to co przedstawiono w "Koła" w rozdziale "Dane techniczne".

Charakterystyki opon zimowych znacznie się pogarszają, gdy głębokość bieżnika zmniejszy się poniżej 4 mm. W tym przypadku należy je wymienić na nowe.

Specyficzne charakterystyki opon zimowych powodują, że w normalnych warunkach środowiska lub w przypadku długich przebiegów po autostradzie, ich osiągi w rezultacie są mniejsze w stosunku do opon z normalnego wyposażenia. Dlatego ograniczyć ich stosowanie do osiągów przewidzianych w homologacji.

OSTRZEŻENIE Używając opon zimowych z oznaczeniem prędkości maksymalnej niższej od prędkości osiąganej przez samochód (powiększonej o 5%), umieścić w miejscu dobrze widocznym wewnątrz nadwozia informację, która podaje maksymalne prędkości dopuszczone dla opon zimowych (jak przewiduje to Dyrektywa CE).

Montować na wszystkich czterech kołach opony takie same (marki i profilu), aby zagwarantować większe bezpieczeństwo jazdy i hamowania oraz dobre manewrowanie samochodem.

Przypominamy że korzystnie jest nie zmieniać kierunku obracania się opon.

UWAGA Prędkość maksymalna dla opon zimowych ze wskaźnikiem "T" nie może przekraczać 190 km/h, należy jednak przestrzegać przepisów Kodeksu drogowego.

    Schemat montażu

    SCHEMAT MONTAŻU rys. 4 Hak holowniczy należy zamontować w punktach oznaczonych Ø 4 śrubami M8, n. 2 śrubami M10 e n. 2 śrubami M12. H ...

    £ańcuchy przeciwpoślizgowe

    Stosowanie łańcuchów zależy od przepisów obowiązujących w danym kraju. Łańcuchy powinny być zakładane tylko na opony ...

    Categorie