Dacia Logan: Cechy szczególne wersji z silnikiem wysokoprężnym

Dacia Logan –> Jazda samochodem –> Cechy szczególne wersji z silnikiem wysokoprężnym

Prędkość obrotowa silnika diesel Silniki wysokoprężne są wyposażone w pompę wtryskową, która nie dopuszcza do przekroczenia maksymalnej, dopuszczalnej prędkości obrotowej silnika, niezależnie od aktualnie włączonego biegu.

Brak paliwa w zbiorniku

W przypadku całkowitego zużycia paliwa ze zbiornika, po jego napełnieniu i pod warunkiem, że akumulator jest sprawny, można przystąpić do ponownego uruchomienia silnika samochodu.

W przypadku, gdy kilkakrotne, kilkusekundowe próby nie przynoszą oczekiwanego efektu, należy zwrócić się do Autoryzowanego Serwisu DACIA.

Wskazówki dotyczące eksploatacji w okresie zimowym

Chcąc uniknąć problemów w okresie mrozów należy:

 •  dbać o to, by akumulator był zawsze właściwie naładowany,
 •  uważać, by poziom oleju napędowego nie był zbyt niski, co mogłoby spowodować gromadzenie się skroplonych oparów wody na dnie zbiornika paliwa.
Należy unikać parkowania  samochodu z włączonym silnikiem w miejscach, gdzie łatwopalne substancje i materiały, takie jak trawa lub liście mogłyby mieć styczność z rozgrzanymi elementami układu wydechowego.

  Cechy szczególne wersji z silnikiem benzynowym

  Warunki eksploatacji pojazdu, takie jak:  długotrwała jazda z zapaloną lampką kontrolną rezerwy paliwa,  stosowanie benzyny z zawarto" ...

  Rady związane z ochroną środowiska i oszczędzaniem paliwa

  Firma DACIA aktywnie uczestniczy w programie mającym na celu ograniczenie zanieczyszczania środowiska gazami spalinowymi i zmniejszenie zużycia energii. Dzi&# ...

  Categorie