Dacia Logan: Cechy szczególne wersji z silnikiem benzynowym

Dacia Logan –> Jazda samochodem –> Cechy szczególne wersji z silnikiem benzynowym

Warunki eksploatacji pojazdu, takie jak:

 •  długotrwała jazda z zapaloną lampką kontrolną rezerwy paliwa,
 •  stosowanie benzyny z zawartością ołowiu,
 •  stosowanie dodatków do oleju lub paliwa, nie posiadających atestu DACIA.

Względnie usterki takie jak:

 •  wadliwie działający układ zapłonowy lub brak paliwa w zbiorniku lub odłączona świeca, co objawia się trudnościami podczas prób uruchomienia silnika, szarpaniem podczas jazdy,
 •  spadek mocy

mogą stać się przyczyną przegrzania katalizatora, zmniejszenia skuteczności jego działania, bądź doprowadzić do jego uszkodzenia, a także spowodować usterki termiczne w innych podzespołach samochodu.

W razie stwierdzenia wymienionych obok objawów należy udać się do Autoryzowanego Serwisu DACIA w celu niezwłocznego dokonania niezbędnych napraw.

Systematyczne przeprowadzanie przeglądów okresowych w Autoryzowanych Serwisach DACIA, zgodnie z zaleceniami podanymi w Książce Przeglądów, pozwoli na uniknięcie wyżej wymienionych kłopotów.

Problemy z uruchamianiem silnika

Chcąc zapobiec uszkodzeniu katalizatora trzeba unikać uruchamiania silnika "za wszelką cenę" (zbyt często włączając rozrusznik lub holując pojazd), nie ustaliwszy przedtem przyczyny i nie naprawiwszy usterki, która spowodowała kłopoty.

W przypadku, gdyby nie było to możliwe, zamiast niepotrzebnego ponawiania prób uruchomienia silnika, należy skontaktować się z Autoryzowanym Serwisem DACIA.

Należy unikać parkowania samochodu z włączonym silnikiem w miejscach, gdzie łatwopalne substancje i materiały, takie jak trawa lub liście mogłyby mieć styczność z rozgrzanymi elementami układu wydechowego.

  Uruchamianie / Wyłączanie silnika

  Uruchamianie silnika Cecha szczególna pojazdów wyposażonych w system blokady zapłonu Przy silnych mrozach (poniżej -20 C), dla ułatwienia rozr ...

  Cechy szczególne wersji z silnikiem wysokoprężnym

  Prędkość obrotowa silnika diesel Silniki wysokoprężne są wyposażone w pompę wtryskową, która nie dopuszcza do przekroczenia m ...

  Categorie