Citroen C3: System SCR

Za pomocą płynu zwanego AdBlue zawierającego mocznik katalizator przekształca do 85% tlenków azotu (NOx) na azot i wodę, które są nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska.

AdBlue mieści się w specjalnym zbiorniku o pojemności około 15 litrów. Ilość ta zapewnia zasięg około 18 000 km. Urządzenie alarmowe włącza się automatycznie, gdy osiągnięty zostanie poziom rezerwy: możliwe jest wówczas przejechanie około 2400 km, zanim nastąpi opróżnienie zbiornika.

Gdy zbiornik AdBlue jest pusty, zainstalowane urządzenie uniemożliwia ponowne uruchomienie silnika.

Gdy system SCR jest uszkodzony, poziom emisji zanieczyszczeń przez samochód nie odpowiada już przepisom Euro 6: Państwa samochód zaczyna zanieczyszczać środowisko.

W przypadku potwierdzonej awarii systemu SCR należy udać się jak najszybciej do ASO sieci CITROËN albo do warsztatu specjalistycznego: po przebyciu 1100 km włączy się automatycznie urządzenie, aby uniemożliwić uruchomienie silnika.

W obydwóch przypadkach wskaźnik zasięgu umożliwia określenie odległości, jaką można jeszcze przejechać, zanim nastąpi unieruchomienie samochodu.

Zamarznięcie AdBlue

AdBlue zamarza w temperaturze niższej niż około -11C.

System SCR jest wyposażony w urządzenie do podgrzewania zbiornika AdBlue, które umożliwia jazdę we wszystkich warunkach klimatycznych.

    AdBlue i system SCR (Diesel BlueHDi)

    Aby chronić środowisko i zapewnić przestrzeganie nowej normy Euro 6, bez zmniejszania przy tym osiągów i zwiększania zużycia paliwa w silnik ...

    Uzupełnianie AdBlue

    ...

    Categorie