Toyota Yaris: Przed jazdą

Toyota Yaris –> Jazda –> Wskazówki dotyczące jazdy –> Przed jazdą

Niżej wymienione czynnoźci należy wykonywać w zależnoźci od warunków pogodowych:

 • Nie należy próbować na siłę opuszczać zamarzniętej szyby bocznej ani uruchamiać przymarzniętych wycieraczek. W celu stopienia lodu należy polać zamarznięte miejsca ciepłą wodą i natychmiast wytrzeć do sucha, aby nie doszło do ponownego oblodzenia.
 • Wcelu zapewnienia prawidłowej pracy wentylatora w układzie klimatyzacji należy usunąć źnieg zgromadzony na kratkach wlotowych przed przednią szybą.
 • Należy okresowo sprawdzać, czy na kloszach zewnętrznych lamp, na dachu, na elementach podwozia, we wnękach kół bądź na hamulcach nie zgromadził się lód lub źnieg i w razie potrzeby usuwać go.
 • Przed zajęciem miejsca w samochodzie należy usunąć z obuwia przywierający źnieg i błoto.

Podczas jazdy

Należy przyspieszać w sposób łagodny, utrzymując bezpieczną odległoźci od poprzedzającego pojazdu oraz odpowiednio obniżoną prędkoźć, dostosowaną do warunków drogowych.

Parkowanie

Po zaparkowaniu samochodu przestawić dźwignię skrzyni biegów w położenie P (wersje z przekładnią bezstopniową) lub w położenie biegu 1. lub wstecznego R (wersje z mechaniczną skrzynią biegów), nie uruchamiając jednak hamulca postojowego. Hamulec postojowy może ulec zamarznięciu, co uniemożliwi jego zwolnienie. W razie potrzeby zaklinować koła, uniemożliwiając niekontrolowane przemieszczenie się samochodu.

  Przygotowania do sezonu zimowego

  Materiały eksploatacyjne powinny być dostosowane do niższych temperatur otoczenia. Olej w silniku Płyn w układzie chłodzenia silnika Pły ...

  Dobór łańcuchów przeciwpoźlizgowych

  Podczas montażu łańcuchów przeciwpoźlizgowych należy prawidłowo dopasować ich rozmiar. Rozmiar łańcucha przeciwpoźlizgo ...

  Categorie