Suzuki Baleno: Układ regulacji zawieszenia (SSCS) (w niektórych modelach)

Suzuki Baleno –> Inne urządzenia i osprzęt –> Układ regulacji zawieszenia (SSCS) (w niektórych modelach)

Układ regulacji zawieszenia (SSCS) (w niektórych modelach)


Układ regulacji zawieszenia przełącza elektronicznie wszystkie cztery amortyzatory na jedną z trzech charakterystyk pracy: MIĘKKĄ, ŚREDNIĄ I TWARDĄ w zależności od warunków drogowych i prowadzenia pojazdu, maksymalizując sterowność i komfort jazdy.

Dla normalnej jazdy przełącznik wyboru trybu pracy ustawia się w pozycji "A" (automatyczna regulacja). Amortyzatory w sposób automatyczny będą dostosowywać się do warunków drogowych oraz jazdy, np. pokonywanie zakrętów, jazda autostradą, nierówna nawierzchnia itp.

W celu wybrania TWARDEJ
charakterystyki zawieszenia do jazdy sportowej, należy przełącznik trybu obrócić do pozycji "S" (charakterystyka sportowa). Amortyzatory zostaną przełączone na stałe na charakterystykę TWARDĄ i zaświeci się lampka "SPORT" na tablicy przyrządów.

Gdy lampka "SPORT" błyska, może to oznaczać usterkę układu kontroli zawieszenia. W takim przypadku układ należy poddać kontroli w stacji obsługi SUZUKI.

    Dźwignia zmiany biegów

    Samochód ten może być wyposażony w mechaniczną lub automatyczną skrzynię biegów. Poniżej pokazane są dźwignie stero ...

    Korek wlewu paliwa

    Korek wlewu paliwa umieszczony jest z tyłu pojazdu po jego lewej stronie. Pokrywa wlewu paliwa jest otwierana przez pociągnięcie do góry dźwigni ...

    Categorie