Suzuki Baleno: Relingi dachowe (w niektórych modelach)

Suzuki Baleno –> Inne urządzenia i osprzęt –> Relingi dachowe (w niektórych modelach)

Relingi dachowe (w niektórych modelach)


Relingi służą do mocowania bagażnika dachowego, dostępnego w autoryzowanej stacji obsługi SUZUKI. Używając bagażnika dachowego należy przestrzegać wskazówek i zaleceń podanych w tym rozdziale oraz instrukcji dołączonych do bagażnika.

 • W celu prawidłowego umocowania różnego rodzaju przewożonego bagażu (np.

  nart, rowerów itp.), należy użyć odpowiednich uchwytów mocujących, które można nabyć w autoryzowanej stacji obsługi SUZUKI. Uchwyty należy prawidłowo i bezpiecznie zamocować, zgodnie z instrukcjami producenta.

 • Nie wolno przekraczać dopuszczalnego obciążenia bagażnika dachowego, podanego na bagażniku lub w instrukcji montażu.

  Ponadto całkowita masa pojazdu (w pełni obciążonego przez kierowcę, pasażerów, bagaż, bagaż na dachu i nacisk na hak holowniczy) nie może przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej (GVWR) podanej w rozdziale DANE TECHNICZNE.

 • Ładunki przewożone na bagażniku dachowym należy odpowiednio zabezpieczyć, zgodnie z podanymi instrukcjami. Najcięższe przedmioty należy umieścić na samym dole. Bagaż należy rozłożyć możliwie równomiernie.
 • Nie należy przewozić ładunków na tyle dużych, żeby wystawały poza zderzaki samochodu lub jego obrys boczny lub ograniczały widoczność.
 • Długie przedmioty, takie jak płyty drewniane, deski surfingowe itp., należy umocować z przodu i z tyłu do samochodu.

  Należy zabezpieczyć powierzchnie lakierowane samochodu przed porysowaniem przez zwisające sznurki lub liny.

 • Należy okresowo sprawdzać mocowanie bagażnika dachowego i czy nie jest on uszkodzony.
 • Gwałtowne manewry samochodem lub niedostateczne zabezpieczenie przewożonego bagażu mogą doprowadzić do jego wypadnięcia i spowodowania uszkodzeń mienia lub ciała osób trzecich.

  Bagaż należy odpowiednio umocować oraz należy unikać gwałtownych manewrów (np. gwałtownego ruszania, gwałtownych skrętów, szybkiego pokonywania zakrętów lub ostrego hamowania).

  Od czasu do czasu bagaż należy sprawdzić, czy jest bezpiecznie umocowany.

 • Duże, długie lub płaskie ładunki mogą wpływać ujemnie na aerodynamikę samochodu lub mogą silnie poddawać się oddziaływaniu wiatru, przyczyniając się do ograniczenia kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do wypadku drogowego.

  Przewożąc tego typu ładunki należy jechać ostrożnie, z bezpiecznie małą prędkością.

  Schowki w podłodze bagażnika

  Pod podłogą przestrzeni ładunkowej ukrytych jest kilka schowków. W części środkowej znajduje się wyjmowalne wiadro. Instalują ...

  Użytkowanie pojazdu

  ...

  Categorie