Suzuki Baleno: Dźwignia hamulca postojowego

Suzuki Baleno –> Inne urządzenia i osprzęt –> Dźwignia hamulca postojowego

Dźwignia hamulca postojowego


Dźwignia hamulca postojowego jest umieszczona pomiędzy fotelami. Aby zaciągnąć hamulec postojowy należy nacisnąć pedał hamulca i pociągnąć dźwignię hamulca postojowego całkowicie ku górze. Celem zwolnienia hamulca postojowego należy wcisnąć pedał hamulca, lekko pociągnąć dźwignię ku górze, wcisnąć kciukiem przycisk na jej końcu i opuścić dźwignię w położenie spoczynkowe.

W samochodach z automatyczną skrzynią biegów przed przesunięciem dźwigni wyboru zakresu w położenie "P" (PARKOWANIE) należy zawsze zaciągać hamulec ręczny. W przypadku postoju na pochyłości i przełączeniu w położenie "P" przed zaciągnięciem hamulca ręcznego, ciężar pojazdu może spowodować trudności z późniejszym przełączeniem skrzyni przy ruszaniu.

Przy ruszaniu należy najpierw wyprowadzić dźwignię z położenia "P", a dopiero później zwolnić hamulec postojowy.

OSTRZEZENIE

 • Nie wolno jechać z zaciągniętym hamulcem postojowym. Wskutek przegrzania może się zmniejszyć skuteczność hamulców kół tylnych, ich żywotność zostanie zmniejszona, a układ hamulcowy może ulec trwałemu uszkodzeniu.
 • Jeżeli hamulec postojowy nie jest w stanie pewnie unieruchomić pojazdu lub nie zwalnia się całkowicie, należy bezzwłocznie poddać pojazd kontroli w autoryzowanej stacji obsługi SUZUKI.

Przed opuszczeniem pojazdu należy zawsze zaciągnąć całkowicie hamulec ręczny, gdyż w przeciwnym przypadku pojazd może ruszyć i spowodować wypadek.

Podczas parkowania należy pamiętać, aby skrzynia mechaniczna pozostawała na biegu I lub wstecznym, a skrzynia automatyczna w położeniu "P" (Parkowanie).

Niezależnie od pozostawienia skrzyni na biegu lub w położeniu parkowania należy całkowicie zaciągnąć hamulec popstojowy.

  Inne urządzenia i osprzęt

  ...

  Pedały

  ...

  Categorie