Škoda Fabia: Właściwa pozycja siedząca pasażera

Škoda Fabia –> Bezpieczeństwo –> Bezpieczeństwo bierne –> Właściwa i bezpieczna pozycja siedząca –> Właściwa pozycja siedząca pasażera

Dla bezpieczeństwa pasażera i zmniejszenia ryzyka obrażeń w razie wypadku należy przestrzegać następujących wskazówek.

 • Fotel pasażera przesunąć jak najdalej w tył. Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo w razie wyzwolenia poduszki powietrznej, pasażer nie może znajdować się w odległości mniejszej niż 25 cm od deski rozdzielczej.
 • Zagłówek ustawić w taki sposób, aby jego górna krawędź znajdowała się w miarę możliwości na tej samej wysokości, co górna część głowy B " rys. 2 na stronie 9 (nie dotyczy foteli ze zintegrowanym nagłówkiem).
 • Prawidłowo założyć i zapiąć pas bezpieczeństwa " strona 11, Używanie pasów bezpieczeństwa.

W wyjątkowych przypadkach można wyłączyć czołową poduszkę powietrzną pasażera " strona 19, Wyłączanie poduszek powietrznych.

UWAGA

 • Zachować odstęp co najmniej 25 cm od deski rozdzielczej. Jeżeli ten minimalny odstęp nie zostanie zachowany, poduszki powietrzne nie spełnią swojej funkcji ochronnej - zagrożenie życia!
 • Podczas jazdy stopy zawsze trzymać na podłodze - nie wolno ich opierać o deskę rozdzielczą, trzymać na siedzeniu czy wystawiać przez okno! Nieprawidłowa pozycja zwiększa ryzyko obrażeń w razie gwałtownego hamowania lub wypadku. Gdy nastąpi wyzwolenie poduszek powietrznych, wskutek niewłaściwej pozycji siedzącej można doznać śmiertelnych obrażeń!

  Regulacja położenia kierownicy

  Rys. 3 Regulacja położenia kierownicy Można regulować wysokość i wysunięcie kierownicy. Dźwignię bezpieczeństwa znajduj&# ...

  Właściwa pozycja siedząca pasażerów na tylnej kanapie

  Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń w razie gwałtownego hamowania albo podczas wypadku, pasażerowie siedzący na kanapie tylnej muszą przestrzegać ...

  Categorie