Škoda Fabia: Lakier

Konserwacja

Dokładnie przeprowadzona konserwacja w znacznym stopniu chroni lakier przed szkodliwym wpływem środowiska.

Samochód należy powlec woskowym środkiem konserwacyjnym (woskiem stałym) najpóźniej wtedy, gdy na czystej lakierowanej powierzchni przestaną się tworzyć krople.

Nową warstwę wosku stałego można nakładać tylko na dokładnie umytą i wysuszoną powierzchnię lakierowaną.

Nawet przy regularnym stosowaniu środka woskującego, zaleca się co najmniej dwa razy do roku zakonserwować lakier woskiem stałym.

Polerowanie

Polerowanie zalecane jest wtedy, gdy lakier straci swój dekoracyjny wygląd i nie da się przywrócić mu połysku środkami konserwacyjnymi.

Jeżeli używana pasta polerska nie zawiera środków konserwacyjnych, na zakończenie należy dodatkowo zakonserwować lakier.

OSTROŻNIE

 • Uszkodzenia lakieru należy niezwłocznie naprawić.
 • Nie wolno woskować szyb.
 • Na części lakierowane matowo i elementy z tworzyw sztucznych nie wolno stosować wosków twardych ani środków do polerowania
 • Lakieru samochodowego nie należy polerować w zapylonym otoczeniu - ryzyko zarysowania lakieru.
 • Środków do pielęgnacji lakieru nie nanosić na uszczelki drzwi i prowadnice szyb.
 • Jeżeli to możliwe, nie nanosić środków do pielęgnacji lakieru na powierzchnie nadwozia, które stykają się z uszczelkami drzwi i prowadnicami szyb.

  Pielęgnacja samochodu z zewnątrz

  Zalecamy, by stosować samochodowe środki konserwacyjne z oferty oryginalnych akcesoriów ŠKODA dostępne u autoryzowanych partnerów ŠKODA. Prz ...

  Folie

  Czyszczenie Folie (np. folie dachowe, dekoracyjne, ochronne itp.) wymagają delikatniejszego czyszczenia niż lakier. Folii nie wolno myć myjką wysokoci ...

  Categorie