Škoda Fabia: Światła

Światła działają tylko przy włączonym zapłonie, o ile nie podano inaczej.

W samochodach z kierownicą po prawej stronie rozmieszczenie elementów obsługowych częściowo odbiega od układu pokazanego na " rys. 47 na stronie 62. Symbole oznaczające położenia elementów obsługowych są jednak takie same.

Utrzymywać szyby reflektorów w czystości " strona 148, Szyby reflektorów.

UWAGA

Funkcja automatycznego włączania świateł   stanowi jedynie pomoc dla
kierowcy, kierowca nie zostaje zwolniony z obowiązku, aby sprawdzać światła i w razie potrzeby włączyć je stosownie do panujących warunków oświetlenia.

Informacja

  • Reflektory mogą przejściowo zaparowywać od wewnątrz. Po włączeniu świateł drogowych powierzchnia szyby reflektora osusza się w krótkim czasie. Może się zdarzyć, że szyba reflektora będzie nadal zaparowana przy brzegach.

    Zjawisko to nie ma żadnego wpływu na trwałość lamp i reflektorów.

  • Przy słabej widoczności, gdy nie zostały włączone żadne światła (poza światłami do jazdy dziennej), zmniejsza się intensywność podświetlenia tablicy rozdzielczej, aby zasygnalizować kierowcy, by w odpowiednim momencie włączył światła.
  • Intensywność podświetlenia przyrządów przy włączonych światłach (poza światłami do jazdy dziennej) można ustawiać w urządzeniu Infotainment " Instrukcja obsługi urządzenia Infotainment, rozdział CAR - ustawienia samochodu.

Światła i widoczność

...

Obsługa świateł

Rys. 47 Włącznik świateł i pokrętło regulacji zasięgu świateł Włączanie / wyłączanie świateł W zale ...

Categorie