Opel Corsa: Parkowanie

Opel Corsa –> W skrócie –> Parkowanie

Ostrzeżenie

 • Nie wolno parkować samochodem na podłożu łatwopalnym. Wysoka temperatura układu wydechowego może spowodować zapalenie się podłoża.
 • Zawsze zaciągać hamulec postojowy. Zaciągać ręczny hamulec postojowy bez wciskania przycisku zwalniającego. W przypadku parkowania na pochyłości zaciągać hamulec postojowy z maksymalną siłą.

  Jednocześnie wcisnąć pedał hamulca, aby zmniejszyć działające siły.

 • Wyłączyć silnik.
 • Jeśli samochód został zaparkowany na równej, poziomej nawierzchni lub na wzniesieniu przodem w górę, przed wyjęciem kluczyka zapłonu wybrać pierwszy bieg lub ustawić dźwignię zmiany biegów w położeniu P. Należy także skręcić koła przednie w kierunku przeciwnym do krawężnika.

  Jeśli samochód został zaparkowany na wzniesieniu przodem w dół, przed wyjęciem kluczyka zapłonu wybrać bieg wsteczny lub ustawić dźwignię zmiany biegów w położeniu P.

  Koła przednie należy skręcić w kierunku krawężnika.

 • Zamknąć szyby i okno dachowe.
 • Wyjąć kluczyk z wyłącznika zapłonu. Obrócić koło kierownicy aż do jego zablokowania.

  W samochodzie z automatyczną skrzynią biegów kluczyk można wyjąć dopiero po ustawieniu dźwigni w położeniu P.

  W samochodzie z manualnoautomatyczną skrzynią biegów kluczyk można wyjąć z wyłącznika zapłonu dopiero po włączeniu hamulca postojowego.

Zablokować zamki samochodu przez naciśnięcie   na
nadajniku zdalnego sterowania.

Włączyć autoalarm

Wentylatory chłodnicy mogą pracować nawet po wyłączeniu silnika

Przestroga

Po jeździe z wysokimi prędkościami obrotowymi lub z dużym obciążeniem silnika należy przed wyłączeniem silnika przez pewien czas jechać bez jego nadmiernego obciążania lub przez ok. 30 sekund pozostawić go na biegu jałowym. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia turbosprężarki.

Kluczyki, zamki 21, tymczasowe wyłączanie samochodu z eksploatacji

  Ruszanie

  Czynności kontrolne przed jazdą Sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach i stan opon Sprawdzić poziom oleju silnikowego i innych płynó ...

  Kluczyki, drzwi i szyby

  ...

  Categorie