Mercedes-Benz Klasa B: Wskazówki ogólne

Układ DISTRONIC PLUS reguluje prędkość i automatycznie utrzymuje odległość od pojazdu poprzedzającego. Rejestracja pojazdów odbywa się za pomocą czujników radarowych. Układ DISTRONIC PLUS hamuje samoczynnie, jeśli grozi przekroczenie ustawionej prędkości.

Podczas zjazdów z długich i stromych wzniesień należy odpowiednio wcześnie włączyć niższy bieg. Dotyczy to w szczególności załadowanego pojazdu. Zapewni to wykorzystanie efektu hamowania silnikiem. Dzięki temu układ hamulcowy jest mniej obciążany, co zapobiega przegrzaniu i w związku z tym przedwczesnemu zużyciu okładzin hamulcowych.

W przypadku rozpoznania przez DISTRONIC PLUS ryzyka najechania na przeszkodę następuje ostrzeżenie optyczne i akustyczne. Bez ingerencji kierowcy DISTRONIC PLUS nie jest w stanie zapobiec kolizji. Słychać wtedy przerywany sygnał ostrzegawczy i włącza się lampka ostrzegawcza odległości w zestawie wskaźników. Niezwłocznie zahamować, aby zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu lub ominąć przeszkodę, jeśli jest to możliwe bez stwarzania zagrożenia.

Układ DISTRONIC PLUS wyłącza się automatycznie:

 • gdy przy prędkości poniżej 25 km/h z przodu nie jedzie żaden pojazd lub
 • gdy poprzedzający pojazd nie zostanie rozpoznany.

Jeśli na drodze nie ma pojazdu poprzedzającego, DISTRONIC PLUS działa analogicznie jak tempomat, w zakresie prędkości od 30 km/h do 200 km/h. Jeżeli przed własnym pojazdem porusza się inny pojazd, układ działa w zakresie prędkości od 0 km/h do 200 km/h.

Z układu DISTRONIC PLUS nie należy korzystać na drodze o dużym spadku i na dużych wzniesieniach.

  DISTRONIC PLUS

  ...

  Ważne zasady bezpieczeństwa

  OSTRZEŻENIE DISTRONIC PLUS nie reaguje na osoby i zwierzęta nieruchome przeszkody na jezdni, np. zatrzymujące się lub parkujące po ...

  Categorie