Mercedes-Benz Klasa B: Podróże za granicę

Wskazówki ogólne

W krajach, w których ruch odbywa się po innej stronie jezdni niż w kraju rejestracji, przestawienie reflektorów na symetryczne światła mijania należy zlecić przed przekroczeniem granicy w miarę możliwości jak najbliżej przejścia granicznego (wyjątek stanowią pojazdy z reflektorami halogenowymi). Dzięki temu jadący z przeciwka nie będą oślepiani. Zmienione ustawienie świateł powoduje ograniczone oświetlanie krawędzi jezdni.

Pojazdy z reflektorami halogenowymi

Przestawienie reflektorów na symetryczne światła mijania w krajach, w których ruch odbywa się po innej stronie jezdni niż w kraju rejestracji, nie jest konieczne. Wymagania urzędowe są spełnione także bez przestawienia.

Pojazdy z reflektorami biksenonowymi

Pojazdy z reflektorami biksenonowymi


 • Przekręcić zaślepkę 1 przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i zdjąć.
 • Wcisnąć dźwignię 2 w dół.
 • Założyć zaślepkę 1 i przekręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Po powrocie przestawienie reflektorów na asymetryczne światła mijania należy zlecić po przekroczeniu granicy w miarę możliwości jak najbliżej przejścia granicznego.

Pojazdy z Intelligent Light System

 • Przed przekroczeniem granicy za pomocą funkcji "światła mijania w ruchu prawo- lub lewostronnym" w komputerze pokładowym przestawić reflektory na symetryczne, a po powrocie na asymetryczne światła mijania.

Po przestawieniu reflektorów na symetryczne światła mijania niedostępne są funkcje "światła autostradowe" oraz "zaawansowane światła przeciwmgielne".

  Wskazówki ogólne

  Firma Daimler AG zaleca ze względów bezpieczeństwa jeżdżenie z włączonymi światłami także w ciągu dnia. W poszczegó ...

  Ustawianie oświetlenia zewnętrznego

  Możliwości ustawień Oświetlenie zewnętrzne można ustawić za pomocą: włącznika świateł korektora zasięgu & ...

  Categorie