Mercedes-Benz Klasa B: Ostrzeżenia układu kontroli ciśnienia w oponach

Mercedes-Benz Klasa B –> Obręcze kół i opony –> Ciśnienie w oponach –> Kontrola ciśnienia w oponach –> Ostrzeżenia układu kontroli ciśnienia w oponach

Gdy układ kontroli ciśnienia w oponach rozpozna znaczną stratę ciśnienia w jednej lub kilku oponach, na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawia się ostrzeżenie oraz zaświeca się żółta lampka ostrzegawcza układu kontroli ciśnienia w oponach.

 • Gdy na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawi się komunikat Skorygować ciśnienie w oponach , w co najmniej jednej oponie ciśnienie jest za niskie i musi zostać przy okazji uzupełnione.
 • Gdy na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawi się komunikat Ciśnienie w oponach: sprawdzić opony , ciśnienie w jednej lub kilku oponach mocno spadło i należy sprawdzić opony.
 • Gdy na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawi się komunikat Ciśnienie w oponach: uwaga uszkodz. opony , ciśnienie w jednej lub kilku oponach mocno spadło i należy sprawdzić opony.

Należy koniecznie przestrzegać informacji i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w komunikatach na wyświetlaczu podanych w ustępie "Opony".

Informacja

Po przełożeniu kół wskazania wartości ciśnienia w poszczególnych oponach mogą być przez krótki czas zamienione miejscami. Korekta następuje po kilku minutach jazdy.

  Elektroniczna kontrola ciśnienia w oponach

  Kluczyk w stacyjce musi być przekręcony w położenie 2. Za pomocą przycisków lub na kierownicy wybrać menu Serwis . Za pomocą ...

  Ponowne uruchamianie układu kontroli ciśnienia w oponach

  Po ponownym uruchomieniu układu kontroli ciśnienia w oponach lampka ostrzegawcza wyłącza się i wszystkie dotychczasowe ostrzeżenia zostają skas ...

  Categorie