Mercedes-Benz Klasa B: Opony M+S

OSTRZEŻENIE

Opony M+S z bieżnikiem płytszym niż 4 mm nie zapewniają w warunkach zimowych wystarczającej przyczepności. Istnieje ryzyko wypadku!

Opony M+S z bieżnikiem płytszym niż 4 mm należy bezwzględnie wymienić.

W temperaturach poniżej +7 C należy stosować opony zimowe lub wielosezonowe - oba typy ogumienia są oznaczone skrótem M+S.

Dobrą przyczepność w warunkach zimowych zapewniają tylko opony zimowe z symbolem gwiazdki śniegu obok oznaczenia M+S.
Tylko z tymi oponami systemy bezpieczeństwa jazdy, takie jak np. ABS i ESP, mogą optymalnie działać także w zimie. Opony te zostały opracowane specjalnie do jazdy po śniegu.

W celu zapewnienia bezpiecznej jazdy należy na wszystkich kołach montować opony zimowe (M+S) takiego samego typu i o jednakowym bieżniku.

W trakcie użytkowania opon zimowych M+S należy koniecznie przestrzegać maksymalnej prędkości dopuszczalnej do danego typu ogumienia.

Jeśli stosowane są opony zimowe M+S, których dozwolona prędkość maksymalna jest niższa od prędkości maksymalnej pojazdu, należy w polu widzenia kierowcy umieścić odpowiednią naklejkę informacyjną. Jest ona dostępna w fachowym serwisie.

W tym przypadku należy dodatkowo ograniczyć prędkość maksymalną pojazdu za pomocą stałego ograniczenia prędkości SPEEDTRONIC do dozwolonej prędkości maksymalnej opon M+S.

Po zamontowaniu opon M+S :

 • Sprawdzić ciśnienie w oponach .
 • Ponownie uruchomić układ ostrzegania o spadku ciśnienia w oponach.
 • Ponownie uruchomić układ kontroli ciśnienia w oponach.

Informacje dotyczące jazdy z dojazdowym kołem zapasowym.

  Jazda na oponach letnich

  Opony letnie w temperaturach poniżej +7 C tracą znacznie na elastyczności, co pogarsza ich przyczepność i reakcje podczas hamowania. Dlatego należy ...

  Łańcuchy przeciwśnieżne

  OSTRZEŻENIE Po zamontowaniu łańcuchów przeciwśnieżnych na kołach tylnych może dojść do ocierania się ła& ...

  Categorie