Ford Fusion: Komunikaty informacyjne

Ford Fusion –> Wyświetlacze informacyjne –> Komunikaty informacyjne

Komunikaty informacyjne


Naciśnij przycisk w celu potwierdzenia i usunięcia niektórych komunikatów z wyświetlacza. Inne komunikaty zostaną usunięte automatycznie po chwili.

Komunikaty pozostaną aktywne do czasu usunięcia ich przyczyny.

Komunikat Lampka kontrolna komunikatu Znaczenie
NISKI POZIOM Czerwona PŁYNU HAMULC Czerwona Oznacza usterkę jednego z obwodów hamulcowych. Sprawdź poziom płynu hamulcowego. Patrz Sprawdzenie płynu hamulcowego i sprzęgła hydraulicznego (strona 119). Jeżeli zapali się również lampka ostrzegawcza układu ABS lub lampka ostrzegawcza układu stabilizacji toru jazdy, oznacza to usterkę. Zatrzymaj pojazd tak szybko, jak to będzie możliwe w bezpieczny sposób i sprawdź przed kontynuowaniem podróży.
WYSOKA TEMPER SILNIKA Czerwona Silnik przegrzewa się. Zatrzymaj silnik, wyłącz zapłon i ustal przyczynę problemu, gdy silnik ostygnie.
USTERKA SKRZYNI BIEGÓW Czerwona Układ skrzyni biegów działa nieprawidłowo.

Pojazdy z automatyczną skrzynią biegów: Jak najszybciej zatrzymaj samochód z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wybierz położenie P lub N i pozwól, aby silnik pracował na biegu jałowym przez 10 minut. Wyłącz zapłon, a następnie ponownie uruchom silnik. Jeżeli komunikat nadal jest wyświetlany, wyłącz zapłon i sprawdź przyczynę problemu w Autoryzowanym Serwisie Forda przed kontynuowaniem podróży. Jeżeli komunikat nie jest już wyświetlany, możesz kontynuować podróż, ale należy jak najszybciej sprawdzić przyczynę problemu w Autoryzowanym Serwisie Forda. Pojazdy ze skrzynią biegów Durashift EST: Jak najszybciej zatrzymaj samochód z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wyłącz zapłon i sprawdź przyczynę problemu w Autoryzowanym Serwisie Forda przed kontynuowaniem podróży.

USTERKA SKRZYNI BIEGÓW Żółta Układ skrzyni biegów działa nieprawidłowo.

Unikaj gwałtownego przyspieszania lub zwalniania. Skrzynia biegów będzie nadal działać, ale zauważysz pewne nietypowe objawy. Jak najszybciej należy sprawdzić układ.

USTERKA UKŁAD WSPOM. KIEROW. Czerwona Układ wspomagania kierownicy działał nieprawidłowo. Będziesz musiał użyć większej siły do obracania kierownicy. Jak najszybciej należy sprawdzić układ.
USTERKA UKŁAD. SILNIKA Czerwona Układ silnika działał nieprawidłowo. Jak najszybciej zatrzymaj samochód z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wyłącz zapłon i sprawdź przyczynę problemu w Autoryzowanym Serwisie Forda przed kontynuowaniem podróży.
USTERKA UKŁAD. SILNIKA Żółta Układ silnika działał nieprawidłowo. Unikaj gwałtownego przyspieszania lub zwalniania.

Silnik będzie nadal pracował, ale będzie miał ograniczoną moc. Jak najszybciej należy sprawdzić układ.

NISKA TEMPER. ZEWNĘTRZNA Czerwona Temperatura powietrza otoczenia jest niższa niż 1C.
NISKA TEMPER. ZEWNĘTRZNA Żółta Temperatura powietrza otoczenia wynosi między 4C a 1C.
SKRZYN. BIEGÓW TRYB WYS. TEMP. Żółta Pojazdy z automatyczną skrzynią biegów: Skrzynia biegów przegrzewa się.

Jak najszybciej zatrzymaj samochód z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wybierz położenie P lub N i pozwól, aby silnik pracował na biegu jałowym przez 10 minut. Wyłącz zapłon, a następnie ponownie uruchom silnik. Jeżeli komunikat nadal jest wyświetlany, wyłącz zapłon i sprawdź przyczynę problemu w Autoryzowanym Serwisie Forda przed kontynuowaniem podróży. Jeżeli komunikat nie jest już wyświetlany, możesz kontynuować podróż, ale należy jak najszybciej sprawdzić przyczynę problemu w Autoryzowanym Serwisie Forda.

LEWY KIERUNK. USTER. ŻARÓWKI Żółta Przepaliła się żarówka lewego kierunkowskazu.
PRAWY KIERUNK. USTER. ŻARÓWKI Żółta Przepaliła się żarówka lewego kierunkowskazu.
OTWARTE DRZWI KIEROWCY Żółta Przednie drzwi po stronie kierowcy są otwarte.
OTWARTE DRZWI TYL.-STR.KIER. Żółta Tylne drzwi po stronie kierowcy są otwarte
OTWARTE DRZWI PASAŻERA Żółta Przednie drzwi po stronie pasażera są otwarte.
OTWARTE DRZWI  TYL.-STR.PASAŻ Żółta Tylne drzwi po stronie pasażera są otwarte.
OTWARTY  BAGAŻNIK Żółta Drzwi tyłu nadwozia są otwarte.
OTWARTA POKRYWA SILN. Żółta Pokrywa komory silnika jest niedomknięta
BATERIA KLUCZ. ROZŁADOWANA Żółta Bateria pilota zdalnego sterowania wyczerpuje się. Jak najszybciej należy sprawdzić układ.
USTERKA REFL./ WYCIER. AUTOM.   Nastąpiła awaria reflektorów automatycznych lub wycieraczek automatycznych. Jak najszybciej należy sprawdzić układ.

    Ustawienia osobiste

    Możesz zmienić ustawienia różnych funkcji za pośrednictwem wyświetlacza informacyjnego. Odryglowywanie drzwi za pomocą zdalnego sterowania ...

    Układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji

    ...

    Categorie