Ford Fusion: Informacje ogólne

Ford Fusion –> Koła i opony –> Informacje ogólne

UWAGI

 • Stosuj wyłącznie koła i opony odpowiednich rozmiarów. Stosowanie kół i opon innych rozmiarów może doprowadzić do uszkodzenia pojazdu i spowoduje unieważnienie jego homologacji.
 • Jeżeli zmienisz średnicę opon na inną niż opon montowanych fabrycznie, prędkościomierz może nie pokazywać rzeczywistej prędkości. Udaj się do Autoryzowanego Dealera firmy Ford w celu przeprogramowania układu sterowania pracą silnika.

Naklejka z wartościami ciśnienia powietrza w oponach znajduje się w otworze drzwi kierowcy, na słupku B.

Ciśnienie powietrza w oponach sprawdzaj i reguluj w temperaturze otoczenia, w jakiej zamierzasz prowadzić pojazd i wtedy, gdy opony są zimne.

Ciśnienie w oponach

OSTRZEŻENIE

Jeżeli pojazd jest użytkowany z bagażnikiem dachowym lub z pełnym obciążeniem, ciśnienie powietrza w oponach musi być na poziomie ciśnienia wymaganego przy pełnym obciążeniu pojazdu.

Stosowanie zwykłych wartości ciśnienia powietrza w oponach spowoduje polepszenie komfortu jazdy, jednak zmieni charakterystykę jazdy i zużycie paliwa.

Dla uzyskania optymalnej dynamiki jazdy zalecamy ciśnienie powietrza w oponach na poziomie 2,4 bara (35 psi) z przodu i 2,2 bara (32 psi) z tyłu.

  Koła i opony

  ...

  Wymiana koła

  Nakrętki specjalne Wymiana klucza do nakrętek blokujących oraz nakrętek blokujących kół jest możliwa u Autoryzowanego Dealera Forda na ...

  Categorie