Ford Fusion: Holowanie przyczepy

Ford Fusion –> Holowanie –> Holowanie przyczepy

OSTRZEŻENIA

 • Nie przekraczaj prędkości 100 km/h.
 • Ciśnienie powietrza w oponach kół tylnych należy zwiększyć o 0,2 bara (3 psi) powyżej specyfikacji. Patrz Specyfikacje techniczne (strona 137).
 • Nie przekraczaj maksymalnej dopuszczalnej masy pojazdu i przyczepy podanej na tabliczce identyfikacyjnej pojazdu. Patrz Tabliczka identyfikacyjna pojazdu

UWAGA

Nie przekraczaj maksymalnego dopuszczalnego pionowego obciążenia haka holowniczego, które wynosi 50 kilogramów.

Wskazówka: Nie we wszystkich pojazdach można montować haki holownicze.

Najpierw zasięgnij rady Dealera.

Rozmieść ładunek jak najniżej i jak najbardziej pośrodku w stosunki do osi przyczepy. Jeżeli holujesz przyczepę nieobciążonym pojazdem, ładunek w przyczepie należy umieścić z przodu, w granicach maksymalnego obciążenia przodu, ponieważ zapewnia to największą stabilność.

Wskazówka:Wartość maksymalnego pionowego obciążenia haka holowniczego podano w dokumentacji pojazdu (potwierdzenie zgodności). Można też zasięgnąć rady Dealera.

Stabilność pojazdu z przyczepą w dużym stopniu zależy od jakości przyczepy.

Podczas jazdy w rejonach górskich na wysokości powyżej 1000 metrów n.p.m., maksymalna dopuszczalna masa całkowita pojazdu i przyczepy musi być zredukowana o 10% na każde dodatkowe 1000 metrów n.p.m.

Strome podjazdy

OSTRZEŻENIE

Hamulec najazdowy przyczepy nie jest sterowany przez układ ABS samochodu holującego.

Przed zjazdem po stromej drodze należy zredukować bieg.

  Holowanie

  ...

  Hak holowniczy

  OSTRZEŻENIA Nigdy nie zostawiaj odkręconego i niezabezpieczonego haka holowniczego wewnątrz pojazdu. W razie wypadku będzie on zagrożeniem. Nal ...

  Categorie