Fiat Idea: Wskaźniki

PRĘDKOŚCIOMIERZ rys. 22

Wskazuje prędkość samochodu.

OBROTOMIERZ rys. 23

Wskazuje obroty silnika na minutę.

OSTRZEŻENIE System kontroli wtrysku elektronicznego blokuje stopniowo zasilanie paliwem, gdy zostaną przekroczone dopuszczalne obroty silnika, i w konsekwencji zmniejsza się stopniowo moc silnika.

Obrotomierz, z silnikiem na biegu jałowym, może wskazać stopniowy lub nagły wzrost obrotów w zależności od przypadku.

Takie zachowanie jest normalne i nie należy się tym niepokoić, może wystąpić na przykład przy włączeniu klimatyzacji lub elektrowentylatora. IW tych przypadkach zmiana obrotów służy do utrzymania prawidłowego stanu doładowania akumulatora.

WSKAŹNIK POZIOMU PALIWA rys. 24

Wskaźnik dostarcza wskazań o ilości litrów paliwa znajdującego się w zbiorniku paliwa patrz opis w rozdziale "Tankowanie samochodu").

Wskaźniki


Zaświecenie się lampki sygnalizacyjnej A wskazuje, że w zbiorniku pozostało 6 litrów paliwa.

Nie podróżować z prawie pustym zbiornikiem paliwa: ewentualny mankamenty z zasilaniem mogą uszkodzić katalizator

Wskaźniki


WSKAŹNIK TEMPERATURY PŁYNU CHŁODZĄCEGO SILNIK rys. 25

Zaświecenie się lampki sygnalizacyjnej A wskazuje nadmierny wzrost temperatury płynu chłodzącego; w tym przypadku wyłączyć silnik i zwrócić się do ASO Fiat.

Wskazówka pokazuje temperaturę płynu chłodzącego w silniku i zaczyna wskazywać, gdy temperatura płynu chłodzącego przekroczy około 50C.

W normalnych warunkach funkcjonowania silnika wskazówka może znajdować się w różnych położeniach wewnątrz zakresu skali w zależności od warunków eksploatacji samochodu i zarządzania układem chłodzenia silnika.

OSTRZEŻENIE Jeżeli wskazówka jest na początku skali (niska temperatura) z świecącą się lampką sygnalizacyjną A, oznacza że wystąpiło uszkodzenie w układzie. W tym przypadku zwrócić się do ASO Fiat, aby sprawdzić układ.

Jeżeli wskazówka
temperatury płynu w układzie chłodzenia silnika ustawi się w strefie czerwonej, wyłączyć natychmiast silnika i zwrócić się do ASO Fiat.

    Wyłącznik zapłonu

    Kluczyk można obrócić w 3 różne pozycje rys. 21:  STOP: silnik wyłączony, kluczyk można wyjąć, kierownica zablokow ...

    Wyświetlacz wielofunkcyjny

    Samochód może być wyposażony w wyświetlacz wielofunkcyjny przedstawiający informacje niezbędne użytkownikowi, w zależności od ...

    Categorie