Fiat Idea: Dach otwierany

Fiat Idea –> Deska rozdzielcza i sterowanie –> Dach otwierany

(dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)

Dach otwierany wyposażony jest w system zapobiegający zgnieceniu, który jest w stanie rozpoznać wystąpienie ewentualnej przeszkody podczas ruchu zamykania szyby dachu; po rozpoznaniu tego przypadku system przerywa i zmienia natychmiast kierunek przesuwania się szyby.

Dach otwierany o szerokim przeszkleniu "skydome" składa się z dwóch paneli szklanych, jednego stałego i jednego ruchomego wyposażony w zasłonę przeciwsłoneczną przesuwaną ręcznie w dwie pozycje (otwartą/ zamkniętą).

Dach funkcjonuje tylko przy kluczyku w wyłączniku zapłonu w położeniu MAR.

Przycisk, znajdujący się w pobliżu środkowej lampy sufitowej, steruje funkcjami otwierania/zamykania.

Dach otwierany


Otwieranie

Nacisnąć przycisk B-rys. 101 i przytrzymać naciśnięty, panel szklany przedni ustawi się w pozycji "spojler"; nacisnąć ponownie przycisk B i przytrzymać naciśnięty pół sekundy, aby otworzyć panel szklany dachu automatycznie do końca skoku; szyba dachu może zatrzymać się w pozycji pośredniej po ponownym naciśnięciu przycisku.

Zamykanie

W pozycji dachu całkowicie otwartego, nacisnąć przycisk A-rys. 101 i przytrzymać naciśnięty przez ponad pół sekundy, szyba przednia dachu ustawi się automatycznie w pozycji "spojler"; po ponownym naciśnięciu przycisku, szyba dachu zatrzyma się w pozycji pośredniej; nacisnąć ponownie przycisk A i przytrzymać naciśnięty aż panel zamknie się całkowicie.

URUCHOMIENIE AWARYJNE

W przypadku braku funkcjonowania wyłącznika, dach można przesunąć ręcznie w następujący sposób:

 •  wyjąć zaślepkę umieszczoną w poszyciu wewnętrznym, pomiędzy dwoma daszkami przeciwsłonecznymi
 •  wziąć kluczyk dostarczony w wyposażeniu samochodu
 •  włożyć w gniazdo A-rys. 102 klucz z wyposażenia i obrócić:
 •  w prawo, aby otworzyć dach
 •  w lewo, aby zamknąć dach.

URUCHOMIENIE AWARYJNE


W obecności relingów dachowych zaleca się używać dachu tylko w pozycji "spojler".

 

Nie otwierać dachu, gdy znajduje się na nim śnieg lub lód: ryzyko uszkodzenia.

 

UWAGA Opuszczając samochód, wyjąć zawsze kluczyk z wyłącznika zapłonu, aby uniknąć niespodziewanego uruchomienia dachu otwieranego; zagrażającego bezpieczeństwu osób pozostałych w samochodzie: nieprawidłowe używanie dachu może być niebezpieczne. Przed i podczas działania dachu upewnić się zawsze, czy pasażerowie nie będą narażeni na ryzyko poważnych obrażeń spowodowanych bezpośrednio przez przesuwający się dach, jak i czy osobiste rzeczy nie zostaną wciągnięte lub uderzone przez dach.

  Daszki przeciwsłoneczne

  Umieszczone są po obu stronach lusterka wstecznego wewnętrznego. Mogą być ustawione czołowo lub bocznie. Na odwrocie daszka znajduje się lusterko ...

  Elektryczne podnośniki szyb

  Dla wersji z 2 przyciskami (tylko z podnośnikami elektrycznymi przednimi) rys. 104 nie posiadają żadnego typu automatycznego ani podnoszenia ani opuszczania, nat ...

  Categorie