Fiat Idea: Czynności dodatkowe

Fiat Idea –> Obsługa samochodu –> Czynności dodatkowe

Co 1.000 km lub przed długą podróżą sprawdzić i ewentualnie uzupełnić:

 •  poziom płynu w układzie chłodzenia silnika;
 •  poziom płynu hamulcowego;
 •  poziom płynu do spryskiwaczy szyb;
 •  ciśnienie i stan opon;

Co 3.000 km sprawdzić i ewentualnie uzupełnić: poziom oleju silnikowego.

Zaleca się używać produkty PETRONAS LUBRICANTS, stworzonych i wykonanych specjalnie dla samochodów Fiat (patrz tabela "Pojemności" w rozdziale "Dane techniczne").

OSTRZEŻENIE - Olej silnikowy

W przypadku częstego używania samochodu w następujących szczególnie trudnych warunkach takich jak:

 •  holowanie przyczepy lub przyczepy kempingowej;
 •  na drogach zakurzonych;
 •  przebiegach krótkich (mniej niż 7 - 8 km) i powtarzalnych przy temperaturze zewnętrznej poniżej zera;
 •  silniku często używanym na biegu jałowym lub jazdy na długich dystansach z niskimi prędkościami (na przykład taxi lub dostawa od drzwi do drzwi) lub w przypadku dłuższego postoju;

wymieniać olej silnikowy częściej niż przewiduje to "Wykaz czynności przeglądów okresowych".

OSTRZEŻENIE - Filtr powietrza

Używając samochód na drodze zakurzonej wymieniać filtr powietrza częściej niż podano w "Wykazie czynności przeglądów okresowych".

W razie niepewności co do częstotliwości wymiany oleju silnikowego i filtra powietrza w zależności od używania samochodu, zwrócić się do ASO Fiat

OSTRZEŻENIE - Filtr przeciwpyłowy

W przypadku częstego używania samochodu w środowisku zakurzonym lub mocno zapylonym zaleca się wymieniać częściej wkład filtra; w szczególności wymieniać go, gdy zmniejszy się intensywność wylotu powietrza do kabiny.

OSTRZEŻENIE - Filtr oleju napędowego

W przypadku zatankowania samochodu olejem napędowym nie odpowiadającym stopniu czystości przewidzianych w Specyfikacji Europejskiej EN590 może okazać się konieczna wymiana filtra oleju napędowego częściej niż wskazano to w "Wykazie czynności przeglądów okresowych".

OSTRZEŻENIE - Akumulator

Zaleca się sprawdzać stan naładowania akumulatora, szczególnie przed rozpoczęciem zimy aby uniknąć zamarznięcia elektrolitu.

Taką kontrolę wykonywać częściej jeżeli samochód używany jest przede wszystkim na krótkich przejazdach, lub jeżeli wyposażony jest w urządzenia pobierające prąd po wyjęciu kluczyka, a szczególnie jeżeli zostały zainstalowane po zakupieniu samochodu.

W przypadku używania samochodu w klimacie gorącym lub w szczególnie trudnych warunkach, sprawdzać poziom elektrolitu w akumulatorze częściej, niż przewidziano w "Wykazie czynności przeglądów okresowych"

Obsługa samochodu powinna być wykonywana wyłącznie w ASO Fiat. Odnośnie jakichkolwiek czynności obsługowych lub drobnych napraw samemu, należy upewnić się, czy posiadamy odpowiednie narzędzia, oryginalne części zamienne Fiat jak i płyny; w każdym razie nie wykonywać tych czynności jeżeli nie ma się żadnego doświadczenia.

  Przeglądy roczne

  Dla samochodów o przebiegu rocznym mniejszym od 20.000 km (na przykład około 15.000 km) zalecamy "Przeglądy roczne" obejmujące następujące c ...

  Sprawdzenie poziomów

  Uwaga, podczas uzupełniania poziomów nie mieszać różnych typów płynów: wszystkie nie są zamienne między so ...

  Categorie