Dacia Logan: Ochrona środowiska

Dacia Logan –> Jazda samochodem –> Ochrona środowiska

Państwa samochód został zaprojektowany z troską o ochronę środowiska.

 •  W większości wersji zastosowano system oczyszczania spalin zawierający katalizator, sondę lambda oraz pochłaniacz z aktywnym węglem (pochłaniacz ten zapobiega emisji oparów benzyny ze zbiornika paliwa).
 •  Pojazdy te spalają wyłącznie benzynę bezołowiową.
 •  pojazd składa się w 87% z materiałów nadających się do powtórnego przetworzenia , są w nim także części wykonane z tworzyw, które zostały już wtórnie przetworzone.
 •  95% części z tworzyw sztucznych posiada specjalne oznakowanie, pozwalające na określenie głównego tworzywa, z którego składa się dana część. Oznakowanie to ułatwia sortowanie wymontowanych części i tym samym pozwala na optymalne ich wtórne wykorzystanie.

Ponadto, pojazd odpowiada wymogom europejskich przepisów w dziedzinie ochrony środowiska.

Użytkownicy pojazdów powinni również dbać o ochronę środowiska! Nie należy wyrzucać wymienionych części (akumulator, filtr oleju, filtr powietrza, itd.) i baniek po oleju (pustych lub wypełnionych zużytym olejem) razem z odpadami z gospodarstwa domowego.

Tego typu odpady winny być składowane w miejscach specjalnie do tego celu przeznaczonych. W każdym przypadku, należy przestrzegać lokalnie obowiązujących przepisów.

  Rady związane z ochroną środowiska i oszczędzaniem paliwa

  Firma DACIA aktywnie uczestniczy w programie mającym na celu ograniczenie zanieczyszczania środowiska gazami spalinowymi i zmniejszenie zużycia energii. Dzi&# ...

  Dźwignia zmiany biegów

  W celu włączenia wstecznego biegu (gdy pojazd stoi) Ustawić dźwignię w położeniu neutralnym, a następnie postępować zgodnie ...

  Categorie