Citroen C3: Ogólne zalecenia związane z bezpieczeństwem

Citroen C3 –> Bezpieczeństwo –> Ogólne zalecenia związane z bezpieczeństwem

W różnych miejscach samochodu przyklejone są etykiety. Umieszczono na nich ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa, jak również informacje identyfikacyjne Państwa samochodu.

Nie należy ich usuwać, ponieważ stanowią integralną część samochodu.

Wszelkie naprawy samochodu należy przeprowadzać w specjalistycznym warsztacie posiadającym informacje techniczne, wiedzę oraz odpowiedni sprzęt. To wszystko znajdą Państwo w ASO sieci CITROËN.

Zwracamy Państwa uwagę na następujące kwestie:

 • Montaż wyposażenia lub akcesoriów elektrycznych niezatwierdzonych przez CITROËNA może spowodować nadmierne zużycie energii elektrycznej oraz usterkę systemów elektrycznych w samochodzie. Należy skontaktować się z ASO sieci CITROËN w celu poznania oferty zatwierdzonych akcesoriów.

 • Ze względów bezpieczeństwa dostęp do gniazda diagnostycznego, powiązanego z pokładowymi systemami elektronicznymi w samochodzie, jest bezwzględnie zastrzeżony dla ASO sieci CITROËN lub warsztatu specjalistycznego, posiadających odpowiednie wyposażenie (ryzyko nieprawidłowego działania pokładowych systemów elektronicznych, które może doprowadzić do usterek lub poważnych wypadków). Producent nie będzie ponosił odpowiedzialności w przypadku nieprzestrzegania tego zalecenia.

 • Wszelkie zmiany lub adaptacje nieprzewidziane i nieautoryzowane przez CITROËNA lub wykonane bez przestrzegania zaleceń technicznych określonych przez producenta powodują zawieszenie gwarancji umownej.

Montaż akcesoryjnych nadajników radiowych

Przed przystąpieniem do montażu nadajnika radiowego z anteną zewnętrzną należy koniecznie uzgodnić z ASO sieci CITROËN, jakie wymogi musi spełniać urządzenie (pasmo częstotliwości, maksymalna moc wyjściowa, położenie anteny, specjalne warunki montażu), zgodnie z dyrektywą o kompatybilności elektromagnetycznej pojazdów samochodowych (2004/104/WE).

Przepisy w poszczególnych krajach mogą nakładać obowiązek posiadania w samochodzie wyposażenia związanego z bezpieczeństwem: kamizelki odblaskowej, trójkąta ostrzegawczego, alkomatu, zapasowych żarówek i bezpieczników, gaśnicy, apteczki, fartuchów ochronnych z tyłu oraz innego wyposażenia.

  Bezpieczeństwo

  ...

  Światła awaryjne

  Ostrzeganie wizualne za pomocą włączonych świateł kierunkowskazów w celu uprzedzenia innych użytkowników drogi w przypadku usterki ...

  Categorie