Citroen C3: Jazda po zalanej drodze

Citroen C3 –> Jazda –> Zalecenia dotyczące jazdy –> Jazda po zalanej drodze

Zaleca się, aby nie jechać po zalanej drodze, gdyż może to spowodować poważne uszkodzenie silnika, skrzyni biegów, jak również układów elektrycznych samochodu.

Jeżeli jednak muszą Państwo koniecznie przejechać zalaną drogą:

Jazda po zalanej drodze


 • sprawdzić, czy głębokość wody nie przekracza 15 cm, w tym przy uwzględnieniu fal, które mogą wytworzyć inni użytkownicy,
 • wyłączyć funkcję Stop & Start,
 • jechać możliwie jak najwolniej bez gaszenia silnika; w żadnym wypadku nie przekraczać prędkości 10 km/h,
 • nie zatrzymywać się ani nie wyłączać silnika.

Po opuszczeniu zalanej drogi, gdy tylko warunki bezpieczeństwa na to pozwolą, wykonać wielokrotne lekkie hamowanie, aby osuszyć tarcze i klocki hamulcowe.

W razie wątpliwości co do stanu technicznego samochodu skontaktować się z ASO sieci CITROËN albo z warsztatem specjalistycznym.

Ważne!

 • Nigdy nie jeździć z zaciągniętym hamulcem postojowym - grozi to przegrzaniem i uszkodzeniem układu hamulcowego! Zagrożenie pożarowe! Ponieważ układ wydechowy samochodu jest bardzo gorący nawet po upływie wielu minut po wyłączeniu silnika, nie należy parkować ani pozostawiać pracującego silnika w miejscach albo nad miejscami, w których występują materiały łatwopalne: trawa, liście itp.

 • Nigdy nie pozostawiać bez nadzoru samochodu z pracującym silnikiem.

  Jeżeli muszą Państwo opuścić samochód, gdy silnik pracuje, należy zaciągnąć hamulec postojowy i ustawić skrzynię biegów na luzie albo w położeniu N lub P, w zależności od typu skrzyni biegów.

  Zalecenia dotyczące jazdy

  Przestrzegać kodeksu drogowego i zachować czujność bez względu na warunki ruchu drogowego. Należy koncentrować uwagę na ruchu drogowym ...

  W przypadku holowania

  Rozmieszczenie ładunków Należy tak rozłożyć ładunki na przyczepie, aby najcięższe przedmioty znajdowały się moż ...

  Categorie